Automatický externý defibrilátor

Automatický externý defibrilátor (AED) je zariadenie, ktoré pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus.

 

Prístroj má jednoduché používanie. Všetko je riadené povelmi. Stačí ak pacientovi priložíte na hrudník defibrilačné elektródy. Sám analyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zrozumiteľné a jednoduché pokyny vydávané prístrojom Vám umožnia použiť ho rýchlo, a účinne. Prístroj je určený aj pre laikov, vydáva hlasové povely v slovenskom jazyku.

 

 

Zvýšte bezpečnosť vašich zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov.

 

Vďaka umiestneniu AED vo vašich priestoroch môžete v prípade náhleho zlyhania srdca výrazne zvýšiť šancu postihnutého na prežitie. V súčasnosti je AED nenahraditeľným pomocníkom na letiskách, školách, hoteloch, nákupných centrách, ale aj v športových halách. Čoraz väčší záujem oň prejavujú samosprávy.

 

 

 

 

Čo je AED a ako funguje?

Automatický externý defibrilátor (AED) je zariadenie, ktoré pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus. Prístroj má jednoduché používanie. Všetko je riadené povelmi. Stačí ak pacientovi priložíte na hrudník defibrilačné elektródy. Sám analyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zrozumiteľné a jednoduché pokyny vydávané prístrojom Vám umožnia použiť ho rýchlo, a účinne. Prístroj je určený aj pre laikov, vydáva hlasové povely v slovenskom jazyku.

Zvýšte bezpečnosť vašich zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov.

Vďaka umiestneniu AED vo vašich priestoroch môžete v prípade náhleho zlyhania srdca výrazne zvýšiť šancu postihnutého na prežitie. AED nenahraditeľným pomocníkom na letiskách, školách, hoteloch, nákupných centrách, ale aj v športových halách. Čoraz väčší záujem oň prejavujú samosprávy.

Vo vyspelých krajinách je už štandardom, že na miestach s vysokou frekvenciou ľudí sú AED k dispozícii.

Technické parametre

Čitaj viac 

Tvar výboja: Bifázický skosený exponenciálny

Sekvencie výstupnej energie: Rôzne úrovne v rozmedzí od 200J do 360J

Kapacita prístroja: Bežná: Úplne nabitý prístroj uskutoční tridsať výbojov na najvyššej hladine energie, alebo je schopný 210 minút prevádzky.

Ovládacie prvky: Tlačidlo otvorenia poklopu prístroja ON/OFF – ovláda napájania prístroja.

Vonkajšie prostredie

Čitaj viac

Teplota pri prevádzke: 0°C až 50°C (+32° až +122°F)

Skladovacia teplota: -40°C až +70°C (-40°až +158°F) s nabíjacím systémom CHARGE-PAK a elektródami, maximálna doba expozície je najviac jeden týždeň.

Konštrukčné charakteristiky

Čitaj viac

Výška: 10,7 cm (4,2 palcov)

Šírka: 20,3 cm (8,0 palcov)

Hĺbka: 24,1 cm (9,5 palcov), bez úchytu

Váha: 2,0 kg (4,5 libry) s nabíjacím systémom CHARGE-PAK a s elektródami

Príslušenstvo

Čitaj viac

Nabijací systém CHARGE-PAK

Typ: Li/SO2CL2 Lithium Sulfuryl Chloride, 11.7 V, 1.4 ampérhodín.

Výmena: Vymeňte po každom použití na pacientovi alebo keď je zobrazený ukazovateľ CHARGE-PAK, obvykle po dvoch rokoch.

Váha: 80.5 gramov

Elektródy QUIK-PAK

Elektródy: EKG signál sa získava prostredníctvom jednorazových defibrilačných elektród štandardne umiestnených

Balenie elektród: Intuitívne a rýchlo uvolniteľné balenie elektród QUIK-PAK dovoľuje, aby boli defibrilačné elektódy „predpripojené“ k prístroju a chránené pod poklopom.

Výmena elektród: Vymeňte každé dva roky.

 

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo