Dopravná zdravotná služba už nebude patriť do portfólia skupiny Falck na Slovensku

29. 10. 2019 | Dopravná zdravotná služba (DZS), ktorú Falck na Slovensku prevádzkuje od roku 2013, už nebude súčasťou portfólia skupiny na Slovensku. S účinnosťou od 1.12.2019 bude jej novým prevádzkovateľom spoločnosť Záchranná zdravotná služba SR, a.s.

„Dostali sme ponuku na predaj Dopravnej zdravotnej služby a rozhodli sme sa túto ponuku prijať. S generálnym riaditeľom spoločnosti Záchranná zdravotná služba SR, a.s. Ernestom Cabanom sme sa dohodli na prevzatí práv a povinností všetkých zamestnancov, vrátane jednotlivých staníc a sanitiek. Oceňujem náročnú prácu a odhodlanie našich kolegov, ktorí denne prepravujú pacientov a u nového zamestnávateľa im prajem veľa pracovných úspechov,“ uviedol Lars Tue Toftild, riaditeľ Falck pre Strednú a Východnú Európu.

 

Obe spoločnosti sa dohodli na prechode práv a povinností zamestnancov. V praxi to znamená, že pre zamestnancov DZS sa prechodom na novú spoločnosť nič nemení, ostanú im rovnaké pracovné podmienky, ako mali vo Falck Záchrannej. „Pre Falck je prioritou zabezpečiť pre zamestnancov čo najlepšie pracovné podmienky,“ dodal Lars Tue Toftild.

 

„Dopravnú zdravotnú službu som v spoločnosti Falck riadil niekoľko rokov a mám s ňou veľké skúsenosti. Som rád, že sme sa s novým vedením dohodli na prevzatí tejto spoločnosti,“ doplnil Ernest Caban, predseda predstavenstva Záchranná zdravotná služba SR, a.s. 

 

 

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo