Falck Záchranná a LSE – Life Star Emergency sa dohodli na prechode práv a povinností

19. 9. 2019 | Spoločnosti Falck Záchranná a LSE – Life Star Emergency sa na základe rokovaní dnes dohodli na prevzatí práv a povinností spoločnosťou LSE, ktorá po poslednom tendri na poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby získala jej 65 staníc.

To znamená, že zamestnanci Falck Záchrannej na týchto staniciach prejdú pod spoločnosť LSE s tým, že im budú zachované rovnaké pracovné podmienky, aké majú u súčasného zamestnávateľa. Dohoda sa zároveň týka aj prevzatia priestorov jednotlivých staníc, ambulancií a technického vybavenia. V praxi sa teda nič nemení – po skončení licencií Falck Záchrannej na 65 staniciach budú k pacientom vyrážať rovnakí záchranári, lekári a vodiči, ale už v uniforme LSE – Life Star Emergency.

 

„Pre Falck Záchranná ide o dôležitú dohodu, pretože naším cieľom bolo zaistiť dobré pracovné podmienky pre našich kolegov, ktorí denne pomáhali v mene Falck ľuďom v núdzi. Až do prevzatia našich 65 staníc spoločnosťou LSE samozrejme budeme naďalej poskytovať pomoc pacientom na vysokej profesionálnej úrovni v duchu nášho poslania – sme ľudia, ktorí pomáhajú ľuďom“, hovorí Lone Holm Pedersen, riaditeľka Falck Záchrannej.

 

„Pre LSE ide o dobrú správu, ktorá znamená, že poskytovanie služieb záchrannej zdravotnej starostlivosti bude pokračovať po prevzatí staníc bez problémov a pacienti dostanú pomoc, ktorú budú potrebovať a nič sa pre nich nemení. Zároveň budeme pokračovať v kvalitnom poskytovaní služieb záchrannej zdravotnej starostlivosti tak, ako sme to robili počas uplynulých 14 rokov“, dodáva k dohode konateľ spoločnosti LSE Miroslav Micski.

 

 

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo