Automatický externý defibrilátor

Automatický externý defibrilátor (AED) je zariadenie, ktoré pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus.

 

Prístroj má jednoduché používanie. Všetko je riadené povelmi. Stačí ak pacientovi priložíte na hrudník defibrilačné elektródy. Sám analyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj.

 

Cena: 1680,00 € bez DPH (2016,00 € s DPH)

 

 

"AED predstavuje jednoduchú záchranu vo Vašich rukách"

 

Zrozumiteľné a jednoduché pokyny vydávané prístrojom Vám umožnia použiť ho rýchlo, a účinne. Prístroj je určený aj pre laikov, vydáva hlasové povely v slovenskom jazyku.

 

Zvýšte bezpečnosť vašich zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov.

 

Vďaka umiestneniu AED vo vašich priestoroch môžete v prípade náhleho zlyhania srdca výrazne zvýšiť šancu postihnutého na prežitie. V súčasnosti je AED nenahraditeľným pomocníkom na letiskách, školách, hoteloch, nákupných centrách, ale aj v športových halách. Čoraz väčší záujem oň prejavujú samosprávy.

 

V prípade kúpy AED vám ponúkame možnost využitia zvýhodnených balíkov kurzov prvej pomoci.

 

"Každý deň niekto ako VY používa AED na pomoc pri záchrane života. Buďte aj vy pripravení"

 

 

Defibrilátor

Najčastejšou príčinou náhlej smrti u dospelých je až v 80 percentách prípadov zlyhanie srdca. Podľa oficiálnych štatistík takto na Slovensku zomrie až 5 tisíc ľudí ročne. Podľa zahraničných štúdií je zlyhanie srdca dôvodom približne 10-15 % úmrtí v práci.  

 

AED (automatický externý defibrilátor) môže zachrániť  život.

Predstavte si, že Váš blízky, alebo náhod­ný okoloidúci je v bezvedomí, nedýcha a nemá pulz. Čo v tej chvíli urobíte? Voláte zá­chranku. Ibaže, s každou nadchádzajúcou mi­nútou bez pomoci sa šance na prežitie znižujú.

Bez prísunu kyslíka nenávratne odumierajú mozgové bunky už po štyroch minútach, a po desiatich minútach hrozí smrť. Pri záchrane človeka, ktorého postihlo zlyhanie srdca, hrá preto najväčšiu úlo­hu čas a za najúčinnejšiu záchrannú terapiu sa považuje včasná defibrilácia. V takejto situácii môže pomôcť automatický externý defibrilátor (AED), ktorý zabezpečí defibriláciu a Vás presne naviguje, ako po­dať prvú pomoc a zachrániť tak život. Svojím jednoduchým princípom umožňujú okamžité poskytnu­tie pomoci ešte pred príchodom záchranky. Nemusíte sa báť, že niečo pokazíte. Prístroj je určený aj pre laikov, vydáva hlasové povely v slovenskom jazyku a presne Vám hovorí, čo treba v danej chvíli urobiť.  Do príchodu lekárskej pomoci sa tak môžete sami pokúsiť zachrániť ľudský život

 

 

Čo je AED a ako funguje?

AED je zariadenie, ktoré dokáže analyzovať a kontrolovať činnosť srdca. Pomocou elektrického výboja je schopné ob­noviť správny srdcový rytmus. Všetko je riadené povelmi. Aj v prípade neistoty sa môžete na prístroj úplne spoľahnúť a nemusíte mať žiadne medicínske vzdelanie.  Má jednoduché používanie, stačí počúvať jeho pokyny a priložiť na pacientov hrudník defib­rilačné elektródy. AED  zanalyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj.

Zvýšte bezpečnosť vašich zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov.

Vďaka umiestneniu AED vo vašich priestoroch môžete v prípade náhleho zlyhania srdca výrazne zvýšiť šancu postihnutého na prežitie.

V súčasnosti je AED nenahraditeľným pomocníkom na letiskách, školách, hoteloch, nákupných centrách, ale aj v športových halách. Čoraz väčší záujem oň prejavujú samosprávy.

Vo vyspelých krajinách je už štandardom, že na miestach s vysokou frekvenciou ľudí sú AED k dispozícii. Napríklad v Rakúsku či v Českej republike sa tieto prístroje bežne nachádzajú na úradoch,

v športových kluboch, a stále častejšie ich využívajú aj príslušníci mestskej polície.

Technické parametre

Čitaj viac 

Tvar výboja: Bifázický skosený exponenciálny

Sekvencie výstupnej energie: Rôzne úrovne v rozmedzí od 200J do 360J

Kapacita prístroja: Bežná: Úplne nabitý prístroj uskutoční tridsať výbojov na najvyššej hladine energie, alebo je schopný 210 minút prevádzky.

Ovládacie prvky: Tlačidlo otvorenia poklopu prístroja ON/OFF – ovláda napájania prístroja.

Vonkajšie prostredie

Čitaj viac

Teplota pri prevádzke: 0°C až 50°C (+32° až +122°F)

Skladovacia teplota: -40°C až +70°C (-40°až +158°F) s nabíjacím systémom CHARGE-PAK a elektródami, maximálna doba expozície je najviac jeden týždeň.

Konštrukčné charakteristiky

Čitaj viac

Výška: 10,7 cm (4,2 palcov)

Šírka: 20,3 cm (8,0 palcov)

Hĺbka: 24,1 cm (9,5 palcov), bez úchytu

Váha: 2,0 kg (4,5 libry) s nabíjacím systémom CHARGE-PAK a s elektródami

Príslušenstvo

Čitaj viac

Nabijací systém CHARGE-PAK

Typ: Li/SO2CL2 Lithium Sulfuryl Chloride, 11.7 V, 1.4 ampérhodín.

Výmena: Vymeňte po každom použití na pacientovi alebo keď je zobrazený ukazovateľ CHARGE-PAK, obvykle po dvoch rokoch.

Váha: 80.5 gramov

Elektródy QUIK-PAK

Elektródy: EKG signál sa získava prostredníctvom jednorazových defibrilačných elektród štandardne umiestnených

Balenie elektród: Intuitívne a rýchlo uvolniteľné balenie elektród QUIK-PAK dovoľuje, aby boli defibrilačné elektódy „predpripojené“ k prístroju a chránené pod poklopom.

Výmena elektród: Vymeňte každé dva roky.

 

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo