Pre deti

Detská rehabilitácia sa zaoberá diagnostikou a liečbou porúch motorického a dýchacieho systému, ako aj pohybovo podporného aparátu u detí od narodenia až po dospelosť.

Už v dojčenskom veku môžeme ovplyvniť správne držanie tela, celkovú motorickú vyspelosť a zároveň predchádzať rôznym deformitám chodi
diel a chrbtice.

 

Naši fyzioterapeuti sú odborne vyškolení v širokom spektre terapií a rehabilitačných techník zameraných na detský vek.

Pre deti

 

V oblasti detskej rehabilitácie ponúkame

Pohybová terapia - je určená pre klientov s bolesťami chrbta, skoliózou, s chybným držaním tela, s plochonožím, po úrazoch a operáciách,  po cievnych mozgových príhodách, na posilnenie svalstva, zlepšenie celkovej kondície a prevenciu bolestí pohybového aparátu. Čítaj viac

Pod vedením skúseného fyzioterapeuta a s využitím rehabilitačných pomôcok klient cvičí individuálne, pričom terapia môže trvať25 alebo 50 minút.

Vojtova reflexná terapia – táto terapiapomáha pohybovo nezrelým deťom tak, že špeciálnymi cvikmi podnecuje centrálny nervový systém. Čítaj viac

Fyzioterapeut polohuje dieťa do špeciálnych polôh a tlakom aktivuje určité spúšťacie zóny, pričom navodzuje fyziologické svalové súhry.

Respiračná fyzioterapia – je určená pre klientov s akútnymi i chronickými respiračnými ochoreniami, astmou, opakovanými zápalmi dýchacích ciest, alergiami, cystickou fibrózou, chronickou obštrukčnou chorobou pľúc (CHOCHP) Čítaj viac 

terapia pozostáva z hygieny horných a dolných dýchacích ciest, je zameraná na aktiváciu dýchania a dýchacích svalov. Cieľom je navodiť správnu dychovú vlnu, vyčistiť a odhlieniť dýchacie cesty, spevniť nádychové a výdychové svalstvo, upraviť a fixovať správne držanie tela,  zvýšiť alebo udržať optimálnu kapacitu pľúc.

Liečba inkontinencie - liečba je zameraná na deti trpiace mimovoľným únikom moču. Čítaj viac 

Terapia u dospelých a detí je vo svojich základoch rovnaká. U detí však treba dbať na presné režimové opatrenia (nepiť tesne pred spaním, dať dieťa vymočiť sa, nekarhať ho, ak sa v noci pomočí, ...) Nesmierne dôležitý je citlivý prístup a vedenie terapie fyzioterapeutom a spolupráca s rodičmi.

 

 

Aký je postup rehabilitačného cvičenia?

Cvičenie vykonávame po podrobnom vyšetrení rehabilitačným lekárom alebo fyzioterapeutom, na základe ktorého je klientovi stanovený rehabilitačný plán.

Ako prebieha detská rehabilitácia?

Cvičenia sú vedené individuálne. V mnohých prípadoch je nutná aktívna účasť rodičov počas terapie s cieľom ich presnej inštruktáže, aby zvládli terapiu svojich detí aj v domácom prostredí.

Koľko trvá rehabilitačné cvičenie?

U detí malých alebo v mladšom školskom veku cvičenie trvá zvyčajne 25 minút.

Mám otázku. Kde môžem získať viac informácii?

Ak máte otázky týkajúce sa rehabilitácií, veľmi rád vám na ne zodpovie náš vyškolený personál. Využite našu e-mailovú adresu , prípadne volajte na telefónne číslo 0650 555 000.

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo