Pre dospelých

Falck Healthcare ponúka rehabilitačnú starostlivosť v oblasti neurológie, ortopédie, chirurgie a v ostatných medicínskych odboroch.

Významnou súčasťou fyzioterapie je prevencia. Jej cieľom je predchádzať chybnému držaniu tela, ktoré môže vyústiť až do poškodenia medzistavcových platničiek.

Pre dospelých

 

 

Ponuka terapie

Pohybová terapia - je určená pre klientov s bolesťami chrbta, skoliózou,  s chybným držaním tela, s plochonožím, po úrazoch a operáciách,  po cievnych mozgových príhodách, na posilnenie svalstva, na zlepšenie celkovej kondície a prevenciu bolestí pohybového aparátu. Čítaj viac 

Pod vedením skúseného fyzioterapeuta a s využitím rehabilitačných pomôcok klient cvičí individuálne, pričom terapia môže trvať 25 alebo 50 minút. Poskytujeme aj rôzne druhy cvičení ako: Pilates, SM Systém, Power Joga, Redcord. Viac o cvičeniach nájdete tu.

Respiračná fyzioterapia – je určená pre klientov s akútnymi i chronickými respiračnými ochoreniami, astmou, opakovanými zápalmi dýchacích ciest, alergiami, cystickou fibrózou, chronickou obštrukčnou chorobou pľúc (CHOCHP) Čítaj viac

Terapia pozostáva z hygieny horných a dolných dýchacích ciest, je zameraná na aktiváciu dýchania a dýchacích svalov. Cieľom je navodiť správnu dychovú vlnu, vyčistiť a odhlieniť dýchacie cesty, spevniť nádychové a výdychové svalstvo, upraviť a fixovať správne držanie tela, zvýšiť alebo udržať optimálnu kapacitu pľúc.

Liečba metódou Ludmily Mojžíšovej – je určená pre ženy, ktoré sú po reprodukčnej stránke zdravé, ale nedarí sa im otehotnieť, pre ženy trpiace bolesťami počas menštruácie, pri pohlavnom styku, v oblasti malej panvy, pri neschopnosti donosiť dieťa. Čítaj viac

Postup terapie:

 • Pri prvej návšteve fyzioterapeut konzultuje s pacientkou jej zdravotný stav a podrobne jej vysvetlí princíp liečby. Klientke odporúčame, aby prvú návštevu absolvovala  spolu s partnerom.
 • Na druhej návšteve absolvuje klientka vyšetrenie fyzioterapeutom.
 • Na tretiu návštevu je klientka pozvaná v období medzi koncom menštruácie a začiatkom ovulácie. Vykoná sa mobilizácia a aktivácia svalov a nasleduje nácvik cvičení.
 • Cvičenia prebiehajú individuálne pod vedením fyzioterapeuta. Po mesiaci absolvuje klientka kontrolu u fyzioterapeuta, ktorý ju vyšetrí  a určí ďalšie liečebné postupy.

Liečba inkontinencie – terapia  účinne pomáhajúca klientom trpiacim mimovoľným únikom moču. Čítaj viac

Príčiny inkontinencie môžu byť: v oslabení, v zlej koordinácii alebo prílišnom napätí svalov panvového dna, vo funkčných poruchách chrbtice, v obezite, v zlej životospráve, v strese, v poklese močovej rúry alebo rodidiel, u žien s hormonálnou nerovnováhou po menopauze, po fyzickej námahe a po operáciách.

Terapia je vedená individuálne pod vedením vysokokvalifikovaného fyzioterapeuta, pri ktorej sa využívajú fit lopty, overbaly, therabandy a iné.

Kineziologický tejping – spočíva v aplikácii tejpovacej pásky, ktorá svojimi vlastnosťami a technikou lepenia napomáha zvládnuť akútne seknutie, podporiť oslabené svaly a uvoľniť preťažené svaly, zmierniť opuchy a  urýchliť dobu liečenia. Čítaj viac

Tejpovacia páska je zo 100% bavlny, neobsahuje latex, je priedušná a po jej aplikácii sa pokožka môže dostať do kontaktu s vodou.

Tejping využívame aj na podporu cievneho a lymfatického systému, svalov, kĺbov.

Liečba osteoporózy: cieľom terapie je zlepšiť metabolizmus kostného tkaniva. Čítaj viac 

Terapia pozostáva zo zaťažovania kostí pohybom, uvoľnovania svalového napätia, zvýšenie svalovej sily, celkového zlepšenia pohyblivosti a koordinácie, obnovenia správnych pohybových stereotypov a zmiernenia bolesti. Liečba osteoporózy si vyžaduje dlhší čas, choroba sa nedá vyliečiť v priebehu niekoľkých mesiacov. 

Fyzikálna terapia: doplnkové procedúry umožňujúce prehrievanie a stimuláciu postihnutých oblastí, zlepšujúce lokálny metabolizmus. Fyzikálna terapia zahŕňa aplikáciu ultrazvuku, elektroliečby, reboxu, tens prúdov.

 

Kraniosakrálna terapia:  predstavuje harmonizáciu celej osobnosti. Je celostné, jemné, ale pritom veľmi účinné neinvazívne ošetrenie. Jemným dotykom vylaďuje kraniosakrálny rytmus, pulzujúci hlboko vo vnútri nášho fyziologického systému. Táto vnútorná hybná sila sa nazýva aj „primárne dýchanie“. Terapia prináša hlboké fyzické i emocionálne uvoľnenie a súčasne aktivizuje samoozdravné procesy organizmu. 

 

Aký je postup pre rehabilitácie?

Cvičenie vykonávame po podrobnom vyšetrení rehabilitačným lekárom alebo fyzioterapeutom, na základe ktorého je klientovi stanovený rehabilitačný plán. 

Ako prebieha rehabilitácia?

Terapia alebo cvičenia sú vedené individuálne, pričom ich dĺžka môže byť 25 alebo 50 minút 

Čo všetko je potrebné k vyšetreniu rehabilitačným lekárom?

 • Výmenný lístok
 • K správnej diagnostike potrebuje lekár údaje z vašej anamnézy:

  1. rtg. snímky 
  2. nálezy ostatných odborníkov /neurológ, ortopéd, .../,  ktorých  navštevujete, prípadne ste navštívili v minulosti
  3. prekonané ochorenia a operácie
  4. prekonané úrazy /kedy a ako sa stali, liečebný postup/
  5. vykonávané športy
  6. ťažkosti s pohybovou sústavou v minulosti a v súčasnosti
 • Klient je vyšetrovaný v spodnej bielizni

Mám otázku. Kde môžem získať viac informácii?

Ak máte otázky týkajúce sa rehabilitácií, veľmi rád vám na ne zodpovie náš vyškolený personál. Využite našu e-mailovú adresu , prípadne volajte na telefónne číslo 0650 555 000.

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo