Medaila cti Sophusa Falcka po tretíkrát na Slovensku

Marek Šichman

26. 11. 2018, 20:44 | Už tretíkrát po sebe sme na Slovensku odovzdali najvyššie interné ocenenie v skupine Falck, a to Medailu cti Sophusa Falcka, nadviazali sme tak na posledné dva úspešné ročníky, kedy túto cenu získali Miroslav Humaj a Michal Haluška.

Tento rok Medaila cti Sophusa Falcka putovala do rúk posádke zo stanice RZP Nová Bystrica  v zložení Marek Šichman, Miroslav Šimaljak a študentka FZ KU v Ružomberku  Veronika Kubicová. Ocenenie získali za zásah, kedy sa z nich stali aj hasiči. Počas návratu na stanicu ZZS zbadali totiž strechu horiaceho domu, a tak bez váhania otočili sanitku a vydali sa majiteľom domu na pomoc. Dokonca neváhali zobrať do rúk aj prúdnice a dom hasiť až do príchodu profesionálnych hasičov.

 

Putovný pohár Falck Rescue 2018 ide tento rok na Liptov

 

Aj tento rok priniesla súťaž FALCK RESCUE veľa zaujímavých momentov a prvýkrát sa na nej zúčastnili aj posádky iných poskytovateľov a študenti. Konkrétne zo Záchrannej zdravotnej služby Bratislava a Záchrannej služby Košice a študenti z Prešovskej a Nitrianskej univerzity. Celkovo súťažilo 15 dvojčlenných družstiev, ktoré museli prejsť sedem stanovíšť.

 

„Cieľom bolo otestovať vedomosti a pripravenosť posádok na zvládanie situácií, ktoré ich môžu stretnúť pri každodenných výjazdoch“, povedala k súťaži medicínska riaditeľka Falck Záchrannej Adriana Kilianová.

 

Kto vyhral v súťaži Falck Rescue?

  1. miesto  - Záchranná zdravotná služba Bratislava – Peter Maščák a Dominik Kuchťák
  2. miesto – Záchranná služba Košice – Viktória Zemianská a Július Zemiansky
  3. miesto – Záchranná zdravotná služba Falck – Zdenka Kovalčíková a Peter Lacko. Táto posádka si odniesla aj Putovný pohár.

  • Zdenka Kovalčíková a Peter Lacko
    Zdenka Kovalčíková a Peter Lacko
    Zdenka Kovalčíková a Peter Lacko

 

 

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo