Falck sa v tendroch nebude uchádzať o stanice záchrannej zdravotnej služby

15. 7. 2019, 14:56 | Spoločnosť Falck sa nezapojí do výberového konania na poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Po uplynutí platnosti súčasných licencií, ktoré budú končiť v priebehu roka 2020, nebude spoločnosť ďalej prevádzkovať stanice ZZS.

 

 

 

Aj vysoké teploty môžu spôsobiť vzbĺknutie vášho auta

19. 6. 2019, 11:09 | Nastupujúce horúčavy, ktoré v posledných dňoch trápia celé Slovensko, môžu spôsobiť problémy aj tam, kde by ste to vôbec nečakali. Samovoľné vznietenie motorovej časti vozidla už nie je takou zriedkavou záležitosťou ako kedysi. Prinášame preto niekoľko užitočných odporúčaní ako uchrániť svoje auto pred prípadným ohňom.

 

 

 

Vojtova metóda nie je len pre bábätká

30. 5. 2019, 11:11 | O Vojtovej metóde počula snáď každá mamička. Patrí k jedným z najznámejších a najúčinnejších terapií pri poruchách svalového napätia a svalovej koordinácie. Jej objaviteľom bol prof. MUDr. Václav Vojta, český lekár so špecializáciou na detskú neurológiu.

 

 

 

Defibrilátory každoročne zachraňujú tisíce životov po celom svete

20. 5. 2019, 09:54 | Defibrilátor je prístroj, ktorý pomocou elektrického výboja obnovuje správnu srdcovú činnosť pri život ohrozujúcej poruche rytmu – komorovej fibrilácii alebo tiež komorovej tachykardii. S použitím defibrilátora sa šanca na prežitie zvyšuje až na 90 % v závislosti od rýchlosti použitia AED.

 

 

 

Prvá pomoc na výletoch v horách

9. 5. 2019, 09:04 | Počasie nám konečne začalo priať a niektorí z nás opäť vyrazili za dobrodružstvom do hôr. Možností, ako stráviť voľný čas a zrelaxovať počas víkendov i po pracovnej dobe, je neúrekom. A práve výlety v prírode sú veľmi obľúbenou voľnočasovou aktivitou, ideálnou pre jednotlivcov, ale aj rodiny s deťmi. Tie však so sebou prinášajú nepríjemnosti v podobe rôznych úrazov.

 

 

 

Trpíte spánkovými poruchami dýchania?

26. 4. 2019, 08:55 | Chrápanie je nepríjemným nočným zážitkom pre všetkých tých, ktorí ho musia od svojho spiaceho partnera znášať. Tí tolerantnejší chrápajúcu osobu jemne upozornia či prevrátia na bok, avšak niekedy je chrapot taký hlučný, že to druhú osobu odoženie do vedľajšej izby.

 

 

 

Na futbalových štadiónoch pribudnú ďalšie defibrilátory

15. 4. 2019, 10:14 | Najčastejšou príčinou náhlej smrti u dospelých je až v 80 percentách prípadov zlyhanie srdca. Šanca na prežitie u tých, ktorých postihlo zastavenie srdca, sa skracuje o 7 až 10 percent s každou minútou, ktorá uplynie bez zásahu privolanej pomoci.

 

 

 

Minulý rok bol najvyťaženejší z hľadiska počtu zásahov

25. 3. 2019, 15:13 | Historicky najvyšší počet zásahov zaznamenali v minulom roku vo Falck Záchrannej. Každý deň zasahovali posádky viac ako 500-krát. Hoci boli posádky Rýchlej zdravotnej pomoci v minulom roku pre pacientov o niečo dostupnejšie, vyťaženosť systému sa podpísala pod celkový priemer dojazdových časov všetkých posádok, ktorý opäť medziročne narástol.

 

 

 

Sanitky Dopravnej zdravotnej služby uskutočnili rekordný počet prevozov

13. 3. 2019, 14:33 | Sanitky Dopravnej zdravotnej služby uskutočnili rekordný počet prevozov
Vodiči Dopravnej zdravotnej služby v uplynulom roku uskutočnili rekordný počet prevozov a najazdili najvyšší počet kilometrov v histórii, ktorých bolo v porovnaní s rokom 2017 až o 9,81 % viac, teda 5 184 532 km.

 

 

 

Syndróm vyhorenia vo vzťahu a ako s ním bojovať

11. 3. 2019, 08:20 | Syndróm vyhorenia, nazývaný aj „burn-out“, pravdepodobne pozná väčšina z nás ako pojem týkajúci sa pracovnej oblasti. Je to syndróm telesného, psychického a emočného vyčerpania u človeka.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo