Vyhýbanie sa sanitkám počas dopravných obmedzení

4. 3. 2019, 09:37 | Od polovice februára sa vodiči v Bratislave stretávajú s rôznymi dopravnými obmedzeniami. Z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie ciest je doprava v rámci určitých úsekov Bratislavy upravená, odklonená alebo dokonca uzavretá. Navyše od pondelka 4.3.2019 je na dva pruhy dočasne obmedzená aj doprava na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Obvykle hustú premávku tak môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Ako vyzerá zneužitie záchrannej zdravotnej služby v praxi

25. 2. 2019, 12:01 | Na neodkladnú zdravotnú starostlivosť má nárok každý, vždy a za každých okolností. Niekedy však pacient z rôznych príčin nedokáže správne zhodnotiť situáciu a záchrannú zdravotnú službu si privolá neopodstatnene. Kedy je naozaj telefonát na tiesňovú linku odôvodnený?

 

 

 

Galéria Cti sa rozrástla o ďalších hrdinov

5. 2. 2019, 15:16 | Obetavá práca záchranára a jej celoživotný prínos pre slovenské záchranárstvo neostali ani tento rok bez povšimnutia.

 

 

 

Prvá pomoc pri rôznych detských otravách

21. 1. 2019, 11:30 | Náhodné otravy u detí sú pomerne častým javom. Ku miestam, pri ktorých ku požitiu látok najčastejšie dochádza, patrí domácnosť (kuchyňa, kúpeľňa), garáž alebo záhrada.

 

 

 

So zimou prichádza nebezpečenstvo v podobe pošmyknutia sa na ľade či omrzlín

8. 1. 2019, 09:49 | Slovensko zasiahla studená vlna sprevádzaná snežením a teplotami pod bodom mrazu. Úmerne k tomu sa zvýšilo aj nebezpečenstvo vzniku úrazov, napríklad pošmyknutie sa na zľadovatenom chodníku, pričom tieto úrazy dominovali najmä v oblasti severného Slovenska. Ako im predchádzať a čo ďalšie hrozí v takomto mrazivom počasí nášmu organizmu?

 

 

 

Pozor na silvestrovské oslavy

27. 12. 2018, 12:11 | K blížiacemu sa koncu roka neodmysliteľne patria aj oslavy spojené s alkoholom či zábavnou pyrotechnikou. Tie si každoročne vyžiadajú zvýšený počet zásahov zdravotníckych záchranárov, pričom medzi najčastejšie problémy patria rôzne úrazy – najmä hlavy, žalúdočné problémy, ale aj popáleniny súvisiace s používaním zábavnej pyrotechniky.

 

 

 

Čo robiť, keď k nám počas Vianoc zavíta depresia?

19. 12. 2018, 15:34 | Prichádza obdobie Vianočných sviatkov, chvíľ plných radosti, teplých objatí, vrúcnych rozhovorov s našimi blízkymi a tiež túžobných očakávaní, ktoré vyvrcholia s príchodom štedrej večere a rozbaľovaním darčekov.

 

 

 

Falck manuál prvej pomoci – nedajte si pokaziť sviatky

4. 12. 2018, 22:10 | Vianočné sviatky a zároveň prázdniny nám klopú na dvere a my sme si pre vás pripravili „Manuál prvej pomoci“. Viete, čo robiť pri najčastejších zdravotných komplikáciách či úrazoch? Ušetríte si tak zbytočné starosti, či návštevu lekára.

 

 

 

Starostlivosť o auto pred zimou

30. 11. 2018, 09:58 | Pred príchodom zimných mesiacov je dôležité myslieť aj na prevenciu a starostlivosť o náš automobil. Každý by sa rád vyhol nepríjemným situáciám, ako je napríklad kombinácia prvého napadaného snehu a neprezutých pneumatík. Pneumatiky však nie sú všetko, prečítajte si zopár našich rád a odporúčaní, na čo všetko treba myslieť v súvislosti s autom a nízkymi teplotami.

 

 

 

Medaila cti Sophusa Falcka po tretíkrát na Slovensku

26. 11. 2018, 20:44 | Už tretíkrát po sebe sme na Slovensku odovzdali najvyššie interné ocenenie v skupine Falck, a to Medailu cti Sophusa Falcka, nadviazali sme tak na posledné dva úspešné ročníky, kedy túto cenu získali Miroslav Humaj a Michal Haluška.

 

 

 

Strana výpisu

2 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo