Trpíte spánkovými poruchami dýchania?

26. 4. 2019, 08:55 | Chrápanie je nepríjemným nočným zážitkom pre všetkých tých, ktorí ho musia od svojho spiaceho partnera znášať. Tí tolerantnejší chrápajúcu osobu jemne upozornia či prevrátia na bok, avšak niekedy je chrapot taký hlučný, že to druhú osobu odoženie do vedľajšej izby.

 

 

 

Na futbalových štadiónoch pribudnú ďalšie defibrilátory

15. 4. 2019, 10:14 | Najčastejšou príčinou náhlej smrti u dospelých je až v 80 percentách prípadov zlyhanie srdca. Šanca na prežitie u tých, ktorých postihlo zastavenie srdca, sa skracuje o 7 až 10 percent s každou minútou, ktorá uplynie bez zásahu privolanej pomoci.

 

 

 

Minulý rok bol najvyťaženejší z hľadiska počtu zásahov

25. 3. 2019, 15:13 | Historicky najvyšší počet zásahov zaznamenali v minulom roku vo Falck Záchrannej. Každý deň zasahovali posádky viac ako 500-krát. Hoci boli posádky Rýchlej zdravotnej pomoci v minulom roku pre pacientov o niečo dostupnejšie, vyťaženosť systému sa podpísala pod celkový priemer dojazdových časov všetkých posádok, ktorý opäť medziročne narástol.

 

 

 

Syndróm vyhorenia vo vzťahu a ako s ním bojovať

11. 3. 2019, 08:20 | Syndróm vyhorenia, nazývaný aj „burn-out“, pravdepodobne pozná väčšina z nás ako pojem týkajúci sa pracovnej oblasti. Je to syndróm telesného, psychického a emočného vyčerpania u človeka.

 

 

 

Vyhýbanie sa sanitkám počas dopravných obmedzení

4. 3. 2019, 09:37 | Od polovice februára sa vodiči v Bratislave stretávajú s rôznymi dopravnými obmedzeniami. Z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie ciest je doprava v rámci určitých úsekov Bratislavy upravená, odklonená alebo dokonca uzavretá. Navyše od pondelka 4.3.2019 je na dva pruhy dočasne obmedzená aj doprava na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Obvykle hustú premávku tak môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Ako vyzerá zneužitie záchrannej zdravotnej služby v praxi

25. 2. 2019, 12:01 | Na neodkladnú zdravotnú starostlivosť má nárok každý, vždy a za každých okolností. Niekedy však pacient z rôznych príčin nedokáže správne zhodnotiť situáciu a záchrannú zdravotnú službu si privolá neopodstatnene. Kedy je naozaj telefonát na tiesňovú linku odôvodnený?

 

 

 

Galéria Cti sa rozrástla o ďalších hrdinov

5. 2. 2019, 15:16 | Obetavá práca záchranára a jej celoživotný prínos pre slovenské záchranárstvo neostali ani tento rok bez povšimnutia.

 

 

 

Prvá pomoc pri rôznych detských otravách

21. 1. 2019, 11:30 | Náhodné otravy u detí sú pomerne častým javom. Ku miestam, pri ktorých ku požitiu látok najčastejšie dochádza, patrí domácnosť (kuchyňa, kúpeľňa), garáž alebo záhrada.

 

 

 

So zimou prichádza nebezpečenstvo v podobe pošmyknutia sa na ľade či omrzlín

8. 1. 2019, 09:49 | Slovensko zasiahla studená vlna sprevádzaná snežením a teplotami pod bodom mrazu. Úmerne k tomu sa zvýšilo aj nebezpečenstvo vzniku úrazov, napríklad pošmyknutie sa na zľadovatenom chodníku, pričom tieto úrazy dominovali najmä v oblasti severného Slovenska. Ako im predchádzať a čo ďalšie hrozí v takomto mrazivom počasí nášmu organizmu?

 

 

 

Pozor na silvestrovské oslavy

27. 12. 2018, 12:11 | K blížiacemu sa koncu roka neodmysliteľne patria aj oslavy spojené s alkoholom či zábavnou pyrotechnikou. Tie si každoročne vyžiadajú zvýšený počet zásahov zdravotníckych záchranárov, pričom medzi najčastejšie problémy patria rôzne úrazy – najmä hlavy, žalúdočné problémy, ale aj popáleniny súvisiace s používaním zábavnej pyrotechniky.

 

 

 

Strana výpisu

2 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo