Vojtova metóda nie je len pre bábätká

30. 5. 2019, 11:11 | O Vojtovej metóde počula snáď každá mamička. Patrí k jedným z najznámejších a najúčinnejších terapií pri poruchách svalového napätia a svalovej koordinácie. Jej objaviteľom bol prof. MUDr. Václav Vojta, český lekár so špecializáciou na detskú neurológiu.

 

 

 

Defibrilátory každoročne zachraňujú tisíce životov po celom svete

20. 5. 2019, 09:54 | Defibrilátor je prístroj, ktorý pomocou elektrického výboja obnovuje správnu srdcovú činnosť pri život ohrozujúcej poruche rytmu – komorovej fibrilácii alebo tiež komorovej tachykardii. S použitím defibrilátora sa šanca na prežitie zvyšuje až na 90 % v závislosti od rýchlosti použitia AED.

 

 

 

Prvá pomoc na výletoch v horách

9. 5. 2019, 09:04 | Počasie nám konečne začalo priať a niektorí z nás opäť vyrazili za dobrodružstvom do hôr. Možností, ako stráviť voľný čas a zrelaxovať počas víkendov i po pracovnej dobe, je neúrekom. A práve výlety v prírode sú veľmi obľúbenou voľnočasovou aktivitou, ideálnou pre jednotlivcov, ale aj rodiny s deťmi. Tie však so sebou prinášajú nepríjemnosti v podobe rôznych úrazov.

 

 

 

Trpíte spánkovými poruchami dýchania?

26. 4. 2019, 08:55 | Chrápanie je nepríjemným nočným zážitkom pre všetkých tých, ktorí ho musia od svojho spiaceho partnera znášať. Tí tolerantnejší chrápajúcu osobu jemne upozornia či prevrátia na bok, avšak niekedy je chrapot taký hlučný, že to druhú osobu odoženie do vedľajšej izby.

 

 

 

Na futbalových štadiónoch pribudnú ďalšie defibrilátory

15. 4. 2019, 10:14 | Najčastejšou príčinou náhlej smrti u dospelých je až v 80 percentách prípadov zlyhanie srdca. Šanca na prežitie u tých, ktorých postihlo zastavenie srdca, sa skracuje o 7 až 10 percent s každou minútou, ktorá uplynie bez zásahu privolanej pomoci.

 

 

 

Minulý rok bol najvyťaženejší z hľadiska počtu zásahov

25. 3. 2019, 15:13 | Historicky najvyšší počet zásahov zaznamenali v minulom roku vo Falck Záchrannej. Každý deň zasahovali posádky viac ako 500-krát. Hoci boli posádky Rýchlej zdravotnej pomoci v minulom roku pre pacientov o niečo dostupnejšie, vyťaženosť systému sa podpísala pod celkový priemer dojazdových časov všetkých posádok, ktorý opäť medziročne narástol.

 

 

 

Syndróm vyhorenia vo vzťahu a ako s ním bojovať

11. 3. 2019, 08:20 | Syndróm vyhorenia, nazývaný aj „burn-out“, pravdepodobne pozná väčšina z nás ako pojem týkajúci sa pracovnej oblasti. Je to syndróm telesného, psychického a emočného vyčerpania u človeka.

 

 

 

Vyhýbanie sa sanitkám počas dopravných obmedzení

4. 3. 2019, 09:37 | Od polovice februára sa vodiči v Bratislave stretávajú s rôznymi dopravnými obmedzeniami. Z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie ciest je doprava v rámci určitých úsekov Bratislavy upravená, odklonená alebo dokonca uzavretá. Navyše od pondelka 4.3.2019 je na dva pruhy dočasne obmedzená aj doprava na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Obvykle hustú premávku tak môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Ako vyzerá zneužitie záchrannej zdravotnej služby v praxi

25. 2. 2019, 12:01 | Na neodkladnú zdravotnú starostlivosť má nárok každý, vždy a za každých okolností. Niekedy však pacient z rôznych príčin nedokáže správne zhodnotiť situáciu a záchrannú zdravotnú službu si privolá neopodstatnene. Kedy je naozaj telefonát na tiesňovú linku odôvodnený?

 

 

 

Galéria Cti sa rozrástla o ďalších hrdinov

5. 2. 2019, 15:16 | Obetavá práca záchranára a jej celoživotný prínos pre slovenské záchranárstvo neostali ani tento rok bez povšimnutia.

 

 

 

Strana výpisu

2 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo