Prvá pomoc pri rôznych detských otravách

21. 1. 2019, 11:30 | Náhodné otravy u detí sú pomerne častým javom. Ku miestam, pri ktorých ku požitiu látok najčastejšie dochádza, patrí domácnosť (kuchyňa, kúpeľňa), garáž alebo záhrada.

 

 

 

So zimou prichádza nebezpečenstvo v podobe pošmyknutia sa na ľade či omrzlín

8. 1. 2019, 09:49 | Slovensko zasiahla studená vlna sprevádzaná snežením a teplotami pod bodom mrazu. Úmerne k tomu sa zvýšilo aj nebezpečenstvo vzniku úrazov, napríklad pošmyknutie sa na zľadovatenom chodníku, pričom tieto úrazy dominovali najmä v oblasti severného Slovenska. Ako im predchádzať a čo ďalšie hrozí v takomto mrazivom počasí nášmu organizmu?

 

 

 

Pozor na silvestrovské oslavy

27. 12. 2018, 12:11 | K blížiacemu sa koncu roka neodmysliteľne patria aj oslavy spojené s alkoholom či zábavnou pyrotechnikou. Tie si každoročne vyžiadajú zvýšený počet zásahov zdravotníckych záchranárov, pričom medzi najčastejšie problémy patria rôzne úrazy – najmä hlavy, žalúdočné problémy, ale aj popáleniny súvisiace s používaním zábavnej pyrotechniky.

 

 

 

Čo robiť, keď k nám počas Vianoc zavíta depresia?

19. 12. 2018, 15:34 | Prichádza obdobie Vianočných sviatkov, chvíľ plných radosti, teplých objatí, vrúcnych rozhovorov s našimi blízkymi a tiež túžobných očakávaní, ktoré vyvrcholia s príchodom štedrej večere a rozbaľovaním darčekov.

 

 

 

Falck manuál prvej pomoci – nedajte si pokaziť sviatky

4. 12. 2018, 22:10 | Vianočné sviatky a zároveň prázdniny nám klopú na dvere a my sme si pre vás pripravili „Manuál prvej pomoci“. Viete, čo robiť pri najčastejších zdravotných komplikáciách či úrazoch? Ušetríte si tak zbytočné starosti, či návštevu lekára.

 

 

 

Starostlivosť o auto pred zimou

30. 11. 2018, 09:58 | Pred príchodom zimných mesiacov je dôležité myslieť aj na prevenciu a starostlivosť o náš automobil. Každý by sa rád vyhol nepríjemným situáciám, ako je napríklad kombinácia prvého napadaného snehu a neprezutých pneumatík. Pneumatiky však nie sú všetko, prečítajte si zopár našich rád a odporúčaní, na čo všetko treba myslieť v súvislosti s autom a nízkymi teplotami.

 

 

 

Medaila cti Sophusa Falcka po tretíkrát na Slovensku

26. 11. 2018, 20:44 | Už tretíkrát po sebe sme na Slovensku odovzdali najvyššie interné ocenenie v skupine Falck, a to Medailu cti Sophusa Falcka, nadviazali sme tak na posledné dva úspešné ročníky, kedy túto cenu získali Miroslav Humaj a Michal Haluška.

 

 

 

Závislosť od nikotínu je taká silná, ako závislosť na tvrdých drogách

20. 11. 2018, 12:57 | Pokúsiť sa prestať fajčiť je nesmierne ťažké. Dôvodom je starý známy nikotín – látka alebo skôr droga, na ktorú si približne 85% fajčiarov vybuduje silnú závislosť. Pre priblíženie, nikotínová závislosť je približne taká silná, ako závislosť od heroínu alebo kokaínu a jej následky sú uvedené v medzinárodnej klasifikácii chorôb.

 

 

 

Vďaka správnej resuscitácii sa šanca na prežitie zvyšuje dvoj - až trojnásobne

10. 10. 2018, 16:07 | Poskytnúť človeku v núdzi prvú pomoc nie je vždy jednoduché. Záleží aj od toho, o aký druh zranenia či postihnutia ide. V závažných prípadoch skutočne nestačí mať po ruke lekárničku. V takýchto prípadoch sú kritickým faktorom najmä čas a stres. Človek by mal vedieť rýchlo zhodnotiť vzniknutú situáciu, mal by sa vedieť rozhodnúť, ako v danej chvíli postupovať, ale hlavne musí mať všetky potrebné vedomosti, a v kritickej chvíli ich vedieť aplikovať. Pri príležitosti Európskeho dňa záchrany života si zopakujme, ako správne postupovať v prípade, že sa niekto v našej blízkosti ocitne v ohrození života.

 

 

 

Trpíte príznakmi ochorenia štítnej žľazy?

5. 10. 2018, 10:10 | Trpíte poruchami spánku, nadmerne ste v poslednom období pribrali na váhe alebo pociťujete problémy s koncentráciou? Varovných signálov naznačujúcich poruchu štítnej žľazy je niekoľko a môže byť problematické ju jednoznačne identifikovať. Odborníci však varujú, že ak niektorý z príznakov pretrváva, mali by ste bezodkladne absolvovať vyšetrenie štítnej žľazy.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo