Čo robiť, keď k nám počas Vianoc zavíta depresia?

19. 12. 2018, 15:34 | Prichádza obdobie Vianočných sviatkov, chvíľ plných radosti, teplých objatí, vrúcnych rozhovorov s našimi blízkymi a tiež túžobných očakávaní, ktoré vyvrcholia s príchodom štedrej večere a rozbaľovaním darčekov.

 

 

 

Falck manuál prvej pomoci – nedajte si pokaziť sviatky

4. 12. 2018, 22:10 | Vianočné sviatky a zároveň prázdniny nám klopú na dvere a my sme si pre vás pripravili „Manuál prvej pomoci“. Viete, čo robiť pri najčastejších zdravotných komplikáciách či úrazoch? Ušetríte si tak zbytočné starosti, či návštevu lekára.

 

 

 

Starostlivosť o auto pred zimou

30. 11. 2018, 09:58 | Pred príchodom zimných mesiacov je dôležité myslieť aj na prevenciu a starostlivosť o náš automobil. Každý by sa rád vyhol nepríjemným situáciám, ako je napríklad kombinácia prvého napadaného snehu a neprezutých pneumatík. Pneumatiky však nie sú všetko, prečítajte si zopár našich rád a odporúčaní, na čo všetko treba myslieť v súvislosti s autom a nízkymi teplotami.

 

 

 

Medaila cti Sophusa Falcka po tretíkrát na Slovensku

26. 11. 2018, 20:44 | Už tretíkrát po sebe sme na Slovensku odovzdali najvyššie interné ocenenie v skupine Falck, a to Medailu cti Sophusa Falcka, nadviazali sme tak na posledné dva úspešné ročníky, kedy túto cenu získali Miroslav Humaj a Michal Haluška.

 

 

 

Závislosť od nikotínu je taká silná, ako závislosť na tvrdých drogách

20. 11. 2018, 12:57 | Pokúsiť sa prestať fajčiť je nesmierne ťažké. Dôvodom je starý známy nikotín – látka alebo skôr droga, na ktorú si približne 85% fajčiarov vybuduje silnú závislosť. Pre priblíženie, nikotínová závislosť je približne taká silná, ako závislosť od heroínu alebo kokaínu a jej následky sú uvedené v medzinárodnej klasifikácii chorôb.

 

 

 

Vďaka správnej resuscitácii sa šanca na prežitie zvyšuje dvoj - až trojnásobne

10. 10. 2018, 16:07 | Poskytnúť človeku v núdzi prvú pomoc nie je vždy jednoduché. Záleží aj od toho, o aký druh zranenia či postihnutia ide. V závažných prípadoch skutočne nestačí mať po ruke lekárničku. V takýchto prípadoch sú kritickým faktorom najmä čas a stres. Človek by mal vedieť rýchlo zhodnotiť vzniknutú situáciu, mal by sa vedieť rozhodnúť, ako v danej chvíli postupovať, ale hlavne musí mať všetky potrebné vedomosti, a v kritickej chvíli ich vedieť aplikovať. Pri príležitosti Európskeho dňa záchrany života si zopakujme, ako správne postupovať v prípade, že sa niekto v našej blízkosti ocitne v ohrození života.

 

 

 

Trpíte príznakmi ochorenia štítnej žľazy?

5. 10. 2018, 10:10 | Trpíte poruchami spánku, nadmerne ste v poslednom období pribrali na váhe alebo pociťujete problémy s koncentráciou? Varovných signálov naznačujúcich poruchu štítnej žľazy je niekoľko a môže byť problematické ju jednoznačne identifikovať. Odborníci však varujú, že ak niektorý z príznakov pretrváva, mali by ste bezodkladne absolvovať vyšetrenie štítnej žľazy.

 

 

 

Otravu hubami môže zapríčiniť aj nesprávne skladovanie

19. 9. 2018, 12:53 | Ideálne počasie pre rast húb láka v týchto dňoch do prírody tisíce Slovákov. Huby sú obľúbené najmä kvôli ich jedinečným aromatickým a chuťovým vlastnostiam. Na jednej strane majú nízku energetickú hodnotu, no na druhej sú bohaté na výživné hodnoty.

 

 

 

Hurá do školy - zdravie a bezpečnosť našich školákov

4. 9. 2018, 10:08 | Vystrojiť svoje dieťa do školy nemusí byť pre každého rodiča úplne jednoduché. Prinášame preto niekoľko užitočných rád, na ktoré by ste mali myslieť pred vyslaním svojho malého školáka do školských lavíc.

 

 

 

Ako poskytnúť prvú pomoc pri anafylaktickom šoku?

21. 8. 2018, 13:40 | Anafylaxia, alebo tiež anafylaktický šok, je extrémne silná forma alergickej reakcie človeka na určitý alergén, ktorá si vyžaduje okamžitú pomoc. V prípade, že sa človeku táto pomoc včas nedostane, môže skončiť aj smrťou.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo