Závislosť od nikotínu je taká silná, ako závislosť na tvrdých drogách

20. 11. 2018, 12:57 | Pokúsiť sa prestať fajčiť je nesmierne ťažké. Dôvodom je starý známy nikotín – látka alebo skôr droga, na ktorú si približne 85% fajčiarov vybuduje silnú závislosť. Pre priblíženie, nikotínová závislosť je približne taká silná, ako závislosť od heroínu alebo kokaínu a jej následky sú uvedené v medzinárodnej klasifikácii chorôb.

 

 

 

Vďaka správnej resuscitácii sa šanca na prežitie zvyšuje dvoj - až trojnásobne

10. 10. 2018, 16:07 | Poskytnúť človeku v núdzi prvú pomoc nie je vždy jednoduché. Záleží aj od toho, o aký druh zranenia či postihnutia ide. V závažných prípadoch skutočne nestačí mať po ruke lekárničku. V takýchto prípadoch sú kritickým faktorom najmä čas a stres. Človek by mal vedieť rýchlo zhodnotiť vzniknutú situáciu, mal by sa vedieť rozhodnúť, ako v danej chvíli postupovať, ale hlavne musí mať všetky potrebné vedomosti, a v kritickej chvíli ich vedieť aplikovať. Pri príležitosti Európskeho dňa záchrany života si zopakujme, ako správne postupovať v prípade, že sa niekto v našej blízkosti ocitne v ohrození života.

 

 

 

Trpíte príznakmi ochorenia štítnej žľazy?

5. 10. 2018, 10:10 | Trpíte poruchami spánku, nadmerne ste v poslednom období pribrali na váhe alebo pociťujete problémy s koncentráciou? Varovných signálov naznačujúcich poruchu štítnej žľazy je niekoľko a môže byť problematické ju jednoznačne identifikovať. Odborníci však varujú, že ak niektorý z príznakov pretrváva, mali by ste bezodkladne absolvovať vyšetrenie štítnej žľazy.

 

 

 

Otravu hubami môže zapríčiniť aj nesprávne skladovanie

19. 9. 2018, 12:53 | Ideálne počasie pre rast húb láka v týchto dňoch do prírody tisíce Slovákov. Huby sú obľúbené najmä kvôli ich jedinečným aromatickým a chuťovým vlastnostiam. Na jednej strane majú nízku energetickú hodnotu, no na druhej sú bohaté na výživné hodnoty.

 

 

 

Hurá do školy - zdravie a bezpečnosť našich školákov

4. 9. 2018, 10:08 | Vystrojiť svoje dieťa do školy nemusí byť pre každého rodiča úplne jednoduché. Prinášame preto niekoľko užitočných rád, na ktoré by ste mali myslieť pred vyslaním svojho malého školáka do školských lavíc.

 

 

 

Ako poskytnúť prvú pomoc pri anafylaktickom šoku?

21. 8. 2018, 13:40 | Anafylaxia, alebo tiež anafylaktický šok, je extrémne silná forma alergickej reakcie človeka na určitý alergén, ktorá si vyžaduje okamžitú pomoc. V prípade, že sa človeku táto pomoc včas nedostane, môže skončiť aj smrťou.

 

 

 

Ako sa uhýbať sanitkám počas obmedzení na D1

13. 8. 2018, 13:40 | Na diaľnici D1 v úseku Bratislava - Trnava v približne na 17. – 19. kilometri prebiehajú od soboty 11. augusta do 24. augusta dopravné obmedzenia pre rozširovanie diaľnice - výstavbu križovatky Triblavina. Premávku môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Viete ako bezpečne uhasiť oheň?

8. 8. 2018, 10:24 | Grilovacia sezóna je opäť v plnom prúde. Nikto z nás by však nechcel ukončiť príjemné posedenie pri grile hasením ohňa. Aj na oko malý požiar môže v dôsledku zlých poveternostných podmienok alebo vysokých horúčav narásť do nepredstaviteľných rozmerov. Vplyv počasia na rozmach ohňa sme mohli vidieť na tragédií, ktorá sa nedávno stala v Grécku.

 

 

 

Záchranári upozorňujú vodičov aj motocyklistov, aby zvýšili opatrnosť na cestách

2. 8. 2018, 16:03 | Posádky Falck Záchranná zasahovali v mesiaci júl pri 55 prípadoch nehôd motorkárov. V prepočte to znamená, že každý deň sa na našich cestách zrania v priemere dvaja motorkári.

 

 

 

Pozor na nebezpečné hry detí vo vode. Utopiť sa dá aj nad hladinou vody.

26. 7. 2018, 15:21 | Hoci sa šantenie detí v detskom bazéne alebo na kraji mora môže zdať relatívne bezpečné, aj pri nízkej hladine vody je potrebné dávať na svoje ratolesti pozor. Obzvlášť opatrní by sme mali byť pri náhlom ponáraní detí pod vodu alebo kúpaní sa v mori. Utopiť sa totiž dá rôzne.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo