Ako sa uhýbať sanitkám počas obmedzení na D1

13. 8. 2018, 13:40 | Na diaľnici D1 v úseku Bratislava - Trnava v približne na 17. – 19. kilometri prebiehajú od soboty 11. augusta do 24. augusta dopravné obmedzenia pre rozširovanie diaľnice - výstavbu križovatky Triblavina. Premávku môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Viete ako bezpečne uhasiť oheň?

8. 8. 2018, 10:24 | Grilovacia sezóna je opäť v plnom prúde. Nikto z nás by však nechcel ukončiť príjemné posedenie pri grile hasením ohňa. Aj na oko malý požiar môže v dôsledku zlých poveternostných podmienok alebo vysokých horúčav narásť do nepredstaviteľných rozmerov. Vplyv počasia na rozmach ohňa sme mohli vidieť na tragédií, ktorá sa nedávno stala v Grécku.

 

 

 

Záchranári upozorňujú vodičov aj motocyklistov, aby zvýšili opatrnosť na cestách

2. 8. 2018, 16:03 | Posádky Falck Záchranná zasahovali v mesiaci júl pri 55 prípadoch nehôd motorkárov. V prepočte to znamená, že každý deň sa na našich cestách zrania v priemere dvaja motorkári.

 

 

 

Pozor na nebezpečné hry detí vo vode. Utopiť sa dá aj nad hladinou vody.

26. 7. 2018, 15:21 | Hoci sa šantenie detí v detskom bazéne alebo na kraji mora môže zdať relatívne bezpečné, aj pri nízkej hladine vody je potrebné dávať na svoje ratolesti pozor. Obzvlášť opatrní by sme mali byť pri náhlom ponáraní detí pod vodu alebo kúpaní sa v mori. Utopiť sa totiž dá rôzne.

 

 

 

Vďaka alergénovej imunoterapii budete mať pokoj od liekov aj na niekoľko rokov

5. 7. 2018, 08:00 | Ak aj vám dáva riadne zabrať plná peľová sezóna, zvážte, čo s tým v najbližšom období urobíte. V podstate máte ako alergik na výber z dvoch možností – brať antihistaminiká a lokálne prípravky alebo sa nastaviť na alergénovú imunoterapiu. Zdravý životný štýl, menej stresu a pohyb pomáhajú pri potláčaní prejavov alergie, niekedy to však nestačí. Je však liečba formou alergénovej imunoterapie určená pre každého?

 

 

 

Ako prežiť festivalovú sezónu bez ujmy na zdraví

4. 7. 2018, 16:39 | Ak chcete zahájiť festivalový maratón úspešne a vyhnúť sa prípadným kolapsom, myslite v prvom rade na výdatné raňajky a dostatok pitného režimu.

 

 

 

Mariánska púť 2018

3. 7. 2018, 15:30 | Zdravotnícku pomoc pre státisíce veriacich, ktorí sa počas víkendu zúčastnia Mariánskej púte, bude zabezpečovať 10 zdravotníckych záchranárov a dvaja lekári z Falck Záchranná a.s.

 

 

 

Čo by ste mali pred dovolenkou pri mori vedieť

2. 7. 2018, 10:21 | Nastalo obdobie letných dovoleniek a veľké percento Slovákov sa v týchto dňoch chystá vyraziť moru, či už do okolitých krajín ako napr. Chorvátsko, alebo aj tých vzdialenejších. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa nielen na dlhú cestu, ale aj na nástrahy, ktoré na nás môžu na dovolenke čakať.

 

 

 

Zásah bleskom zriedka spôsobí ťažké popáleniny

19. 6. 2018, 11:03 | Prichádzajú takmer nečakane a zastihnúť nás môžu kedykoľvek a kdekoľvek. Búrky každoročne na Slovensku zrania či dokonca zabijú desiatky ľudí. Najvyšší počet búrok sa vyskytuje v mesiacoch jún a júl. Je preto dobré vedieť, ako sa správať, keď nás zastihne búrka a ako poskytnúť prvú pomoc človeku, ktorý bol zasiahnutý bleskom.

 

 

 

Najnebezpečnejší zo všetkých je kliešť obyčajný

14. 6. 2018, 09:14 | Kliešte, ktoré sú prenášačom vážnych vírusových ochorení, sú postrachom pre športovcov či milovníkov prírody. Na Slovensku sa vyskytuje okolo 20 druhov kliešťov a päť druhov z nich je schopných prenášať rôzne vírusy, baktérie či parazity. Najznámejším a zároveň najnebezpečnejším z nich je kliešť obyčajný.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo