Otravu hubami môže zapríčiniť aj nesprávne skladovanie

19. 9. 2018, 12:53 | Ideálne počasie pre rast húb láka v týchto dňoch do prírody tisíce Slovákov. Huby sú obľúbené najmä kvôli ich jedinečným aromatickým a chuťovým vlastnostiam. Na jednej strane majú nízku energetickú hodnotu, no na druhej sú bohaté na výživné hodnoty.

 

 

 

Hurá do školy - zdravie a bezpečnosť našich školákov

4. 9. 2018, 10:08 | Vystrojiť svoje dieťa do školy nemusí byť pre každého rodiča úplne jednoduché. Prinášame preto niekoľko užitočných rád, na ktoré by ste mali myslieť pred vyslaním svojho malého školáka do školských lavíc.

 

 

 

Ako poskytnúť prvú pomoc pri anafylaktickom šoku?

21. 8. 2018, 13:40 | Anafylaxia, alebo tiež anafylaktický šok, je extrémne silná forma alergickej reakcie človeka na určitý alergén, ktorá si vyžaduje okamžitú pomoc. V prípade, že sa človeku táto pomoc včas nedostane, môže skončiť aj smrťou.

 

 

 

Ako sa uhýbať sanitkám počas obmedzení na D1

13. 8. 2018, 13:40 | Na diaľnici D1 v úseku Bratislava - Trnava v približne na 17. – 19. kilometri prebiehajú od soboty 11. augusta do 24. augusta dopravné obmedzenia pre rozširovanie diaľnice - výstavbu križovatky Triblavina. Premávku môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Viete ako bezpečne uhasiť oheň?

8. 8. 2018, 10:24 | Grilovacia sezóna je opäť v plnom prúde. Nikto z nás by však nechcel ukončiť príjemné posedenie pri grile hasením ohňa. Aj na oko malý požiar môže v dôsledku zlých poveternostných podmienok alebo vysokých horúčav narásť do nepredstaviteľných rozmerov. Vplyv počasia na rozmach ohňa sme mohli vidieť na tragédií, ktorá sa nedávno stala v Grécku.

 

 

 

Záchranári upozorňujú vodičov aj motocyklistov, aby zvýšili opatrnosť na cestách

2. 8. 2018, 16:03 | Posádky Falck Záchranná zasahovali v mesiaci júl pri 55 prípadoch nehôd motorkárov. V prepočte to znamená, že každý deň sa na našich cestách zrania v priemere dvaja motorkári.

 

 

 

Pozor na nebezpečné hry detí vo vode. Utopiť sa dá aj nad hladinou vody.

26. 7. 2018, 15:21 | Hoci sa šantenie detí v detskom bazéne alebo na kraji mora môže zdať relatívne bezpečné, aj pri nízkej hladine vody je potrebné dávať na svoje ratolesti pozor. Obzvlášť opatrní by sme mali byť pri náhlom ponáraní detí pod vodu alebo kúpaní sa v mori. Utopiť sa totiž dá rôzne.

 

 

 

Vďaka alergénovej imunoterapii budete mať pokoj od liekov aj na niekoľko rokov

5. 7. 2018, 08:00 | Ak aj vám dáva riadne zabrať plná peľová sezóna, zvážte, čo s tým v najbližšom období urobíte. V podstate máte ako alergik na výber z dvoch možností – brať antihistaminiká a lokálne prípravky alebo sa nastaviť na alergénovú imunoterapiu. Zdravý životný štýl, menej stresu a pohyb pomáhajú pri potláčaní prejavov alergie, niekedy to však nestačí. Je však liečba formou alergénovej imunoterapie určená pre každého?

 

 

 

Ako prežiť festivalovú sezónu bez ujmy na zdraví

4. 7. 2018, 16:39 | Ak chcete zahájiť festivalový maratón úspešne a vyhnúť sa prípadným kolapsom, myslite v prvom rade na výdatné raňajky a dostatok pitného režimu.

 

 

 

Mariánska púť 2018

3. 7. 2018, 15:30 | Zdravotnícku pomoc pre státisíce veriacich, ktorí sa počas víkendu zúčastnia Mariánskej púte, bude zabezpečovať 10 zdravotníckych záchranárov a dvaja lekári z Falck Záchranná a.s.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo