Viete rozpoznať podozrivé znamienko?

9. 4. 2018, 09:12 | Po krásne opálenej pokožke túži mnoho z nás. Predstava snedého tela nás núti vystavovať ho prehnanému slneniu či pobytu v soláriách aj napriek skutočnosti, že tento ideál krásy môže byť pre naše zdravie veľmi nebezpečný. Vyšetrenie znamienok je bezbolestné a odborníci radia absolvovať ho raz ročne.

 

 

 

Ani počas Veľkej noci netreba zabúdať na bezpečnosť

30. 3. 2018, 08:30 | Veľkonočnú šibačku sprevádza tradične každý rok okrem veselých zážitkov aj nejeden úraz končiaci mnohokrát s fatálnymi následkami. Záchranári majú počas najväčšieho kresťanského sviatku plné ruky práce. V minulom roku mali posádky Falck Záchranná počas Veľkonočného pondelka až 512 výjazdov, najčastejšie v čase od 19:00 do 20:00 hod. Zasahovali aj pri rôznych zraneniach a ťažkostiach spojených s nadmernou konzumáciou jedla a alkoholu. Ako si s tými najčastejšími veľkonočnými problémami poradiť a predchádzať im sa dočítate nižšie.

 

 

 

Svetový deň zdravého spánku - tipy, ako sa dobre a kvalitne vyspať

21. 3. 2018, 07:41 | Spánok je pre človeka nenahraditeľným zdrojom energie. Počas spánku dochádza k spomaľovaniu metabolizmu a celkovej regenerácii tela. Pri príležitosti svetového dňa zdravého spánku, ktorý oslavujeme 21. marca, si pripomenieme jeho význam pre náš život. Povieme si tiež, akým spôsobom ovplyvňuje náš spánok zmena zimného času na letný. Ako najlepšie oslávime deň spánku? Predsa tak, že sa dobre a kvalitne vyspíme.

 

 

 

Svetový trend v rozvoji urgentnej medicíny z pohľadu lekára

15. 3. 2018, 14:22 | Každá krajina má svoj systém fungovania prednemocničnej starostlivosti a urgentnej medicíny. Ten vyplýva zo špecifických podmienok platných pre danú krajinu.

 

 

 

Na futbalových štadiónoch zvyšujú počet defibrilátorov

13. 3. 2018, 08:21 | Najčastejšou príčinou náhlej smrti u dospelých je až v 80 percentách prípadov zlyhanie srdca. Na Slovensku podľa oficiálnych štatistík takto zomrie až 5-tisíc ľudí ročne. V rámci prebiehajúceho bezpečnostného projektu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol aj tento rok rozšíriť sieť automatických externých defibrilátorov na piatich štadiónoch.

 

 

 

Počet prevozov pacientov stúpa, najviac ich je v Bratislave

9. 3. 2018, 15:13 | Posádky Falck v rámci dopravnej zdravotnej služby uskutočnili v minulom roku celkovo 255 119 prevozov a najazdili po celom Slovensku až 4 675 613 kilometrov, čo je o 6,29 % viac než v roku 2016. Najvyťaženejšie mesiace z hľadiska počtu prepráv boli marec, október a november. Prevozy pacientov sú najfrekventovanejšie v našom hlavnom meste, stanica v Bratislave zaznamenala takmer 88 tisíc prevozov.

 

 

 

Slovensko zasiahnu silné mrazy, pozor na omrzliny

23. 2. 2018, 16:18 | Na Slovensko udrie v najbližších dňoch silný mráz, ktorý nášmu telu dokáže spôsobiť nemalé poškodenia v podobe omrzlín. Omrzlina je v podstate poranenie organizmu a vzniká pôsobením nízkych teplôt na kožu a podkožie. Najčastejšie sa objavuje na rukách, nohách a ušiach, teda na miestach najviac vzdialených od srdca, pretože majú najslabší krvný obeh.

 

 

 

Húkanie sanitiek je v tomto období počuť viac

22. 2. 2018, 15:09 | Rôznymi slovenskými mestami a obcami sa v týchto dňoch ozývajú húkačky sanitiek. Nejde však o enormné zvýšenie zásahov pracovníkov záchrannej zdravotnej služby, ale o tréning profesionálnych vodičov. Vodiči sú preskúšavaní tak v teoretickej časti, ako aj v praktickej jazde ambulanciou s použitím výstražného zvukového zariadenia.

 

 

 

Posádky Falck v minulom roku zasahovali pri takmer 20 tis. úrazoch

21. 2. 2018, 14:20 | Najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku Falck Záchranná a.s. zaznamenal v minulom roku viac ako 182 tisíc výjazdov sanitiek. Ide pritom o druhý najvyšší počet výjazdov od roku 2006.

 

 

 

Transformácia RLP na RZP zefektívni systém a zlepší dostupnosť posádok

20. 2. 2018, 08:56 | Od začiatku tohto roka prišlo k transformácií siete staníc ZZS, od 1.2. sa táto zmena dotkla aj piatich staníc, ktoré prevádzkuje Falck Záchranná a.s.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo