Čo by ste mali pred dovolenkou pri mori vedieť

2. 7. 2018, 10:21 | Nastalo obdobie letných dovoleniek a veľké percento Slovákov sa v týchto dňoch chystá vyraziť moru, či už do okolitých krajín ako napr. Chorvátsko, alebo aj tých vzdialenejších. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa nielen na dlhú cestu, ale aj na nástrahy, ktoré na nás môžu na dovolenke čakať.

 

 

 

Zásah bleskom zriedka spôsobí ťažké popáleniny

19. 6. 2018, 11:03 | Prichádzajú takmer nečakane a zastihnúť nás môžu kedykoľvek a kdekoľvek. Búrky každoročne na Slovensku zrania či dokonca zabijú desiatky ľudí. Najvyšší počet búrok sa vyskytuje v mesiacoch jún a júl. Je preto dobré vedieť, ako sa správať, keď nás zastihne búrka a ako poskytnúť prvú pomoc človeku, ktorý bol zasiahnutý bleskom.

 

 

 

Najnebezpečnejší zo všetkých je kliešť obyčajný

14. 6. 2018, 09:14 | Kliešte, ktoré sú prenášačom vážnych vírusových ochorení, sú postrachom pre športovcov či milovníkov prírody. Na Slovensku sa vyskytuje okolo 20 druhov kliešťov a päť druhov z nich je schopných prenášať rôzne vírusy, baktérie či parazity. Najznámejším a zároveň najnebezpečnejším z nich je kliešť obyčajný.

 

 

 

Deň detí bez úrazov

29. 5. 2018, 09:58 | Medzinárodný deň detí pripadá tento rok na piatok a so svojimi ratolesťami ho plánujeme osláviť čo najlepšie. Pre deti vymýšľame dobrodružné výlety do prírody, na kúpaliská alebo ich pripravujeme na obľúbený školský výlet. Tieto aktivity sa však často nezaobídu bez rôznych poranení. Podvrtnutý členok, odreniny, úpal či bodnutie hmyzom - to je len malá časť úrazov, ktoré číhajú na našich najmenších. Aby sa šantenie detí a školské výlety zaobišli bez vážnejších následkov, Falck Záchranná pripravila pre vás rady, ako takéto úrazy ošetriť a predchádzať im.

 

 

 

Herpes postihuje nielen dospelých, ale aj deti

18. 5. 2018, 09:26 | Kto herpes minimálne raz zažil, tento stav dôverne pozná. Začína to svrbivým pocitom na pere, ktorý o pár minút vyústi do drobných pľuzgierikov. Tie potom sprevádza nepríjemné a bolestivé pálenie či pichanie.

 

 

 

Prvá pomoc pri popáleninách u detí

30. 4. 2018, 13:40 | Popáleniny patria medzi najťažšie úrazy, pretože pri postihnutí väčšej časti plochy tela si vyžadujú dlhodobú a najmä bolestivú liečbu. Ich hojenie často sprevádzajú jazvy, čo môže mať za následok aj psychickú traumu u dieťaťa.

 

 

 

Zdravý pohyb u seniorov je dôležitý

26. 4. 2018, 13:56 | Hovorí sa, že človek je taký starý, akým starým sa cíti. Toto tvrdenie platí dvojnásobne u seniorov. Časy, kedy sa osoba nad 60 rokov považovala za pomalého a krehkého jedinca, s ktorým treba narábať veľmi opatrne, sú dávno za nami.

 

 

 

Vďaka automatickým externým defibrilátorom môžu zachrániť ľudský život aj laici

17. 4. 2018, 13:38 | Automatický externý defibrilátor (AED) sa odteraz nachádza aj na Mestskom úrade v Banskej Bystrici. Po ZŠ na ul. Ďumbierska a autobusovej stanici pribudol prístroj na záchranu ľudského života aj vo vestibule mestského úradu. Prístroje AED dokážu pri zlyhaní srdca obnoviť jeho činnosť a tým zvýšiť šance na záchranu ľudského života. Na použitie defibrilátorov bol spoločnosťou Falck zaškolený personál Mestského úradu, ich obsluhu však zvládne aj laik.

 

 

 

Pozor na zámenu medvedieho cesnaku s listami jedovatej konvalinky!

12. 4. 2018, 09:52 | Konečne je tu jar, príroda naokolo ožíva a všetko sa začína zelenať. Azda najpopulárnejšou rastlinou v týchto dňoch je medvedí cesnak. Ten sa stal v posledných rokoch ťahákom rôznych „posh“ či hipsterských reštaurácií. Jeho listy sú však náramne podobné listom konvalinky, ktorá je označovaná za jedovatú. Ako rozpoznať príznaky otravy a ako v takom prípade postupovať?

 

 

 

Viete rozpoznať podozrivé znamienko?

9. 4. 2018, 09:12 | Po krásne opálenej pokožke túži mnoho z nás. Predstava snedého tela nás núti vystavovať ho prehnanému slneniu či pobytu v soláriách aj napriek skutočnosti, že tento ideál krásy môže byť pre naše zdravie veľmi nebezpečný. Vyšetrenie znamienok je bezbolestné a odborníci radia absolvovať ho raz ročne.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo