Posádky Falck v minulom roku zasahovali pri takmer 20 tis. úrazoch

21. 2. 2018, 14:20 | Najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku Falck Záchranná a.s. zaznamenal v minulom roku viac ako 182 tisíc výjazdov sanitiek. Ide pritom o druhý najvyšší počet výjazdov od roku 2006.

 

 

 

Transformácia RLP na RZP zefektívni systém a zlepší dostupnosť posádok

20. 2. 2018, 08:56 | Od začiatku tohto roka prišlo k transformácií siete staníc ZZS, od 1.2. sa táto zmena dotkla aj piatich staníc, ktoré prevádzkuje Falck Záchranná a.s.

 

 

 

Vďaka Falck Academy ovláda prvú pomoc takmer 130 tisíc Slovákov

29. 1. 2018, 12:13 | Aj uplynulý rok 2017 nám dokázal, že záchrana ľudského života nie je ľahostajná stále väčšej časti verejnosti. Pre spoločnosť Falck Academy, ktorá sa zameriava na vzdelávanie verejnosti v oblasti prvej pomoci, bol tento rok veľmi náročný, čo sa odráža aj v 109 % náraste počtu doškolených ľudí.

 

 

 

12. ročník Zlatého záchranárskeho kríža

8. 1. 2018 | Máme pred sebou už 12. ročník projektu, ktorý hľadá a oceňuje výnimočné činy profesionálnych záchranárov, aj laikov. Zlatý záchranársky kríž sa udeľuje v kategóriách záchranársky čin laickej verejnosti, záchranársky čin profesionálov jednotlivcov, záchranársky čin profesionálneho kolektívu, najkurióznejší záchranársky čin roka a cena za výnimočný prínos pre záchranárstvo.

 

 

 

Jazdíme bezpečne

5. 1. 2018, 13:26 | Nový rok Falck Záchranná odštartovala pravidelnou kontrolou jazdy profesionálnych vodičov - záchranárov.

 

 

 

Viete, kedy máte nárok na sanitku?

8. 11. 2017 | Potrebujete sa dostaviť k svojmu lekárovi na pravidelnú kontrolu či špeciálne vyšetrenie, alebo sa potrebujete dostať po lekárskom zákroku domov, zároveň však máte obmedzené pohybové schopnosti alebo trpíte malátnosťou. Cestovanie mestskou hromadnou dopravou môže byť v takýchto prípadoch niekedy problematické. Viete, kedy máte nárok na prepravu sanitkou?

 

 

 

Falck investoval na Slovensku 36 mil. eur a plánuje v investíciách pokračovať

7. 11. 2017 | Falck Záchranná a.s., ktorá je najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby (ZZS) na Slovensku, tento rok zakúpila 20 nových záchranárskych sanitiek a 45 nových vozidiel pre Dopravnú zdravotnú službu.

 

 

 

Častejšie chodili záchranári za pacientami s vysokým tlakom

25. 10. 2017, 16:44 | V septembri chodili zdravotnícki záchranári a lekári Falck Záchrannej a.s. častejšie oproti letným mesiacom na výjazdy za pacientami s vysokým krvným tlakom. „Počas leta si ľudia viac užívajú slnko, vodu, dovolenky a ani nepomyslia na tlakomer. Po relatívne pokojnom a oddychovom období začína v septembri opäť hektický kolotoč – práca, nový školský rok, termíny a organizmus na to reaguje.

 

 

 

Prvá pomoc pre vodičov

20. 10. 2017, 13:38 | Falck v spolupráci s tímom VJU.sk pripravil pre nás všetkých 12-dielny seriál v rámci relácie „Prvá pomoc pre vodičov“. Záchranár Peter Lakomý v jednotlivých častiach vysvetľuje, čo všetko dokáže ľuďom pomôcť pri dopravných nehodách.

 

 

 

Napriek upozorneniam, záchranári každoročne zachraňujú priotrávených hubárov

27. 9. 2017, 13:29 | Hubárska sezóna je v plnom prúde. Pre mnohých je zbieranie húb v prírode spojením príjemného s užitočným. Nielenže majú v zime zásoby sušených, mrazených či zaváraných húb do kapustnice alebo iných pokrmov, ale si aj psychicky oddýchnu a vyvetrajú hlavu v prírode.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo