Prvá pomoc pre vodičov

20. 10. 2017, 13:38 | Falck v spolupráci s tímom VJU.sk pripravil pre nás všetkých 12-dielny seriál v rámci relácie „Prvá pomoc pre vodičov“. Záchranár Peter Lakomý v jednotlivých častiach vysvetľuje, čo všetko dokáže ľuďom pomôcť pri dopravných nehodách.

 

 

 

Napriek upozorneniam, záchranári každoročne zachraňujú priotrávených hubárov

27. 9. 2017, 13:29 | Hubárska sezóna je v plnom prúde. Pre mnohých je zbieranie húb v prírode spojením príjemného s užitočným. Nielenže majú v zime zásoby sušených, mrazených či zaváraných húb do kapustnice alebo iných pokrmov, ale si aj psychicky oddýchnu a vyvetrajú hlavu v prírode.

 

 

 

Máte doma bezpečné elektrospotrebiče?

22. 9. 2017, 11:24 | Bratislava, 22. september 2017 – Každý z nás má vo svojej domácnosti veľké množstvo elektrospotrebičov. Robili ste im niekedy revíziu? Okrem kotla, ktorý si ju vyžaduje pravidelne, to asi napadlo málokomu. Bežní spotrebitelia totiž nemajú povinnosť ich kontrolovať. Inak sú na tom právnické subjekty, ktoré majú túto povinnosť každé tri mesiace až dva roky v závislosti od kategórie elektrozariadenia. Zabrániť nešťastiu však môžeme správnym rozhodnutím pri ich kúpe. Pri nákupe elektrospotrebičov by sme mali nakupovať len certifikované výrobky, schválené Európskou úniou. Pri takýchto produktoch výrobca garantuje, že výrobok má ochranné prvky, ktoré by mali zamedziť samovznieteniu. Certifikát je súčasťou každého balenia.

 

 

 

Záchranári mali počas tohtoročného leta viac práce ako vlani

12. 9. 2017, 14:50 | Zdravotnícki záchranári a lekári Falck Záchrannej a.s. zrealizovali počas letných mesiacov 31 945 výjazdov. Oproti predchádzajúcemu roku to je nárast o 293 výjazdov. Zvyšuje sa aj priemerný počet výjazdov za 24 hodín. Kým v júli 2016 zasahovali záchranári Falck-u pri zhruba 514 výjazdoch, počas tohtoročného júla to bolo už 526-krát. A i keď sa v auguste tento údaj znížil na 518 výjazdov za 24 hodín, medziročne záchranári tiež zaevidovali nárast približne o 10 výjazdov za 24 hodín.

 

 

 

Záchranári ošetrujú viac žien ako mužov

23. 8. 2017, 12:10 | Prvý prázdninový mesiac zrealizovali zdravotnícki záchranári a lekári Falck Záchrannej a.s. 15 891 výjazdov, čo je o 709 výjazdov viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Potvrdzuje sa zároveň trend letných mesiacov, kedy bývajú najčastejšie privolaní k ošetreniu rôznych druhov úrazov – v júli ich bolo až 1 901.

 

 

 

Vedia mamičky poskytovať prvú pomoc deťom?

2. 8. 2017, 15:01 | Niekedy ochota pomôcť nestačí. Je dobré vedieť, ako na to.
Život je to najcennejšie, čo máme. O to viac to platí v prípade, keď ide o naše deti. Vieme im však poskytnúť prvú pomoc, keď to potrebujú? Až tri štvrtiny mamičiek si myslí, že vie poskytnúť prvú pomoc. Keď sme sa však pýtali, či vedia poskytnúť prvú pomoc aj dieťaťu, „áno“ povedalo už len 53 % opýtaných mamičiek. Vyplýva to z prieskumu, ktorý spoločnosť Falck zrealizovala v júni 2017 na vzorke 167 mamičiek.

 

 

 

Záchranári zasahovali v júni najviac pri úrazoch, ich počet rastie

20. 7. 2017, 13:01 | Zdravotnícki záchranári a lekári Falck Záchrannej a.s. zrealizovali v júni 15 182 výjazdov, čo je o 151 výjazdov menej ako v predchádzajúcom mesiaci. Na druhej strane však narástol počet úrazov, ku ktorým boli privolaní. V 1 930 prípadoch posádky ošetrovali pacientov, ktorí sa poranili rozličnými spôsobmi. Ukazuje sa, že sú to práve teplé mesiace, ktoré si vyžiadajú oveľa častejšie takýto druh ošetrenia. Druhou najčastejšou diagnózou sú tráviace ťažkosti. Dlhodobo záchranári pomáhajú aj pacientom s vysokým tlakom, bolesťami v hrudníku a s dýchacími ťažkosťami.

 

 

 

Nepokazte si leto úrazmi len preto, že preceníte svoje sily

17. 7. 2017, 10:50 | Záchranári chodia v lete najčastejšie v rámci výjazdov za pacientami s úrazmi. Najbežnejším úrazom, ktorý musia pritom ošetrovať deťom i dospelým, je úraz hlavy. „Pri deťoch sú úrazy, vychádzajúc zo skúseností záchranárov, zväčša spôsobené pri rôznych hrách a športových aktivitách a po poranení hlavy si najčastejšie zrania zápästia a ruky. Na treťom mieste sú poranenia kolena, nasledujú zranenia lakťa a členkov,“ hovorí záchranár spoločnosti Falck Peter Lakomý. K dospelým ďalej prichádzajú záchranári kvôli úrazom bedrových kĺbov, hlavne z dôvodu pádov u seniorov.

 

 

 

Už viete, ako budete cestovať za oddychom? Myslite pred cestou na svoje zdravie.

11. 7. 2017, 15:30 | Čaká nás obdobie letných dovoleniek a vzhľadom na situáciu v niektorých zahraničných turistických destináciách sa mnohí Slováci vyberú na dovolenku autom či autobusom do okolitých krajín alebo k „slovenskému moru“, do Chorvátska. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa na dlhšiu a vyčerpávajúcu cestu, a to hlavne ľudia so zdravotnými ťažkosťami.

 

 

 

Rady pri alergii

8. 7. 2017, 10:05 | Dnes, 8.7., je Svetový deň alergii. Pri tejto príležitosti vám prinášame praktické rady, ako ich zvládnuť bez väčších ťažkostí. Viete o tom, že alergiu môžete zvládnuť aj bez liekov?

 

 

 

Strana výpisu

... 7 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo