Zatočte s alergiou. Vďaka alergénovej imunoterapii budete mať pokoj od liekov aj na niekoľko rokov.

22. 6. 2017, 15:31 | Ak aj vám dáva riadne zabrať plná peľová sezóna, zvážte, čo s tým v najbližšom období urobíte. V podstate máte ako alergik na výber z dvoch možností – brať antihistaminiká a lokálne prípravky alebo sa nastaviť na alergénovú imunoterapiu. Zdravý životný štýl, menej stresu a pohyb pomáhajú pri potláčaní prejavov alergie, niekedy to však nestačí. Je však liečba formou alergénovej imunoterapie určená pre každého?

 

 

 

V máji najviac zásahov v Trnave, zvýšil sa aj počet úrazov

19. 6. 2017, 14:38 | V máji absolvovali záchranári Falck Záchrannej 15 333 výjazdov, čo je o vyše 500 viac ako v predchádzajúcom mesiaci.

 

 

 

Päť krokov bezpečnej grilovacej sezóny

12. 6. 2017, 12:06 | Grilovaniu holduje stále viac Slovákov. No prv než zapálite oheň a položíte na rošt prvý tohtoročný steak, mali by ste v prvom rade myslieť na bezpečnosť. Spoločnosť Falck Fire Services pripravila pre vás niekoľko rád, ako predísť požiaru pri grilovaní a ako ho hasiť.

 

 

 

Slnečné okuliare by mali nosiť aj deti do troch rokov

31. 5. 2017, 09:26 | Mali by aj malé deti nosiť slnečné okuliare? Túto otázku si kladú rodičia pomerne často a hlavne teraz, keď slnko začína byť poriadne ostré. Zároveň si treba uvedomiť, že deti trávia vonku podstatne viac času ako dospelí a tak absorbujú väčšie množstvo UV žiarenia než oči dospelých.

 

 

 

Prežite školský výlet bez úrazu

24. 5. 2017, 14:40 | Podvrtnutý členok, odreniny, úpal či bodnutie hmyzom. To je len malá časť úrazov, ktoré číhajú na našich najmenších. Aby sa školské výlety a šantenie detí zaobišli bez vážnejších následkov, Falck Záchranná pripravila pre vás rady, ako takéto úrazy ošetriť a predchádzať im.

 

 

 

Najviac zásahov bolo v Trnave a Žiline

12. 5. 2017, 14:01 | Viac ako 14 800 výjazdov k pacientom absolvovali posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. v mesiaci apríl. Tak ako v marci, aj teraz bola najkritickejšou devätnásta hodina a ľudí najviac potrápil vysoký krvný tlak.

 

 

 

Záchranári Falck-u si opäť zmerajú sily

Interná súťaž Falck Rescue opäť preverí zručnosti a vedomosti zdravotníckych záchranárov vo Falck Záchranná. Ako prvé mali možnosť zmerať si sily posádky z regiónu Liptov.

 

 

 

Seminár EuSEM vyvrcholil hromadným nešťastím

5. 5. 2017, 15:32 | Vo výcvikovom stredisku Lešť došlo k hromadnému nešťastiu s desiatkami zranených. Pod dohľadom záchranárov spoločnosti Falck Záchranná a.s. na mieste zasahovali mladí lekári urgentnej medicíny z celého sveta. V rámci odborného podujatia EuSEM Refresher Course si mohli priamo v praxi otestovať svoje vedomosti a zručnosti v oblasti medicíny katastrof.

 

 

 

Vyše sto ľudí zahynulo pri zrážke dvoch vlakov

4. 5. 2017, 19:00 | V Banskej Bystrici pokračuje medzinárodný seminár EuSEM Refresher Course. Témou dnešného dňa je zásah pri hromadnom nešťastí, kde si mladí lekári urgentnej medicíny priamo v praxi testujú svoje vedomosti a zručnosti. Školia ich záchranári spoločnosti Falck Záchranná a.s.

 

 

 

EuSEM Refresher Course prvýkrát na Slovensku

2. 5. 2017, 13:59 | V Banskej Bystrici sa v dňoch 3. až 6. mája 2017 uskutoční medzinárodný seminár urgentnej medicíny EuSEM Refresher Course. Koná sa pod záštitou Európskej spoločnosti urgentnej medicíny (EuSEM) a spoločnosti Falck Záchranná a.s. Jedinečné podujatie bude na Slovensku prvýkrát.

 

 

 

Strana výpisu

... 8 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo