Nepokazte si leto úrazmi len preto, že preceníte svoje sily

17. 7. 2017, 10:50 | Záchranári chodia v lete najčastejšie v rámci výjazdov za pacientami s úrazmi. Najbežnejším úrazom, ktorý musia pritom ošetrovať deťom i dospelým, je úraz hlavy. „Pri deťoch sú úrazy, vychádzajúc zo skúseností záchranárov, zväčša spôsobené pri rôznych hrách a športových aktivitách a po poranení hlavy si najčastejšie zrania zápästia a ruky. Na treťom mieste sú poranenia kolena, nasledujú zranenia lakťa a členkov,“ hovorí záchranár spoločnosti Falck Peter Lakomý. K dospelým ďalej prichádzajú záchranári kvôli úrazom bedrových kĺbov, hlavne z dôvodu pádov u seniorov.

 

 

 

Už viete, ako budete cestovať za oddychom? Myslite pred cestou na svoje zdravie.

11. 7. 2017, 15:30 | Čaká nás obdobie letných dovoleniek a vzhľadom na situáciu v niektorých zahraničných turistických destináciách sa mnohí Slováci vyberú na dovolenku autom či autobusom do okolitých krajín alebo k „slovenskému moru“, do Chorvátska. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa na dlhšiu a vyčerpávajúcu cestu, a to hlavne ľudia so zdravotnými ťažkosťami.

 

 

 

Rady pri alergii

8. 7. 2017, 10:05 | Dnes, 8.7., je Svetový deň alergii. Pri tejto príležitosti vám prinášame praktické rady, ako ich zvládnuť bez väčších ťažkostí. Viete o tom, že alergiu môžete zvládnuť aj bez liekov?

 

 

 

Ako sa pripraviť na letný festival?

6. 7. 2017, 10:30 | Máme tu čas letných festivalov a ten najväčší začína už dnes. Pripravili sme pre vás pár praktických rád, ako zvládnuť účasť na ňom bez ujmy.

 

 

 

Prvý prázdninový víkend priniesol viac nehôd na cestách ako vlani

3. 7. 2017, 15:45 | Hoci ročne na Slovensku dlhodobo klesá počet dopravných nehôd, sú obdobia, kedy sa stanú závažnejšie dopravné nehody či ich počet vzrastie oproti iným obdobiam roku. Takým bol aj uplynulý, prvý prázdninový víkend, kedy len záchranári z Falck Záchranná, a.s. zasahovali pri viac ako 40 nehodách. Ide o výrazný nárast oproti minulému roku, kedy záchranári zasahovali pri 27 nehodách. Rovnako pri 27 nehodách pomáhali zraneným aj predposledný júnový víkend.

 

 

 

Zatočte s alergiou. Vďaka alergénovej imunoterapii budete mať pokoj od liekov aj na niekoľko rokov.

22. 6. 2017, 15:31 | Ak aj vám dáva riadne zabrať plná peľová sezóna, zvážte, čo s tým v najbližšom období urobíte. V podstate máte ako alergik na výber z dvoch možností – brať antihistaminiká a lokálne prípravky alebo sa nastaviť na alergénovú imunoterapiu. Zdravý životný štýl, menej stresu a pohyb pomáhajú pri potláčaní prejavov alergie, niekedy to však nestačí. Je však liečba formou alergénovej imunoterapie určená pre každého?

 

 

 

V máji najviac zásahov v Trnave, zvýšil sa aj počet úrazov

19. 6. 2017, 14:38 | V máji absolvovali záchranári Falck Záchrannej 15 333 výjazdov, čo je o vyše 500 viac ako v predchádzajúcom mesiaci.

 

 

 

Päť krokov bezpečnej grilovacej sezóny

12. 6. 2017, 12:06 | Grilovaniu holduje stále viac Slovákov. No prv než zapálite oheň a položíte na rošt prvý tohtoročný steak, mali by ste v prvom rade myslieť na bezpečnosť. Spoločnosť Falck Fire Services pripravila pre vás niekoľko rád, ako predísť požiaru pri grilovaní a ako ho hasiť.

 

 

 

Slnečné okuliare by mali nosiť aj deti do troch rokov

31. 5. 2017, 09:26 | Mali by aj malé deti nosiť slnečné okuliare? Túto otázku si kladú rodičia pomerne často a hlavne teraz, keď slnko začína byť poriadne ostré. Zároveň si treba uvedomiť, že deti trávia vonku podstatne viac času ako dospelí a tak absorbujú väčšie množstvo UV žiarenia než oči dospelých.

 

 

 

Prežite školský výlet bez úrazu

24. 5. 2017, 14:40 | Podvrtnutý členok, odreniny, úpal či bodnutie hmyzom. To je len malá časť úrazov, ktoré číhajú na našich najmenších. Aby sa školské výlety a šantenie detí zaobišli bez vážnejších následkov, Falck Záchranná pripravila pre vás rady, ako takéto úrazy ošetriť a predchádzať im.

 

 

 

Strana výpisu

... 8 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo