Ako sa pripraviť na letný festival?

6. 7. 2017, 10:30 | Máme tu čas letných festivalov a ten najväčší začína už dnes. Pripravili sme pre vás pár praktických rád, ako zvládnuť účasť na ňom bez ujmy.

 

 

 

Prvý prázdninový víkend priniesol viac nehôd na cestách ako vlani

3. 7. 2017, 15:45 | Hoci ročne na Slovensku dlhodobo klesá počet dopravných nehôd, sú obdobia, kedy sa stanú závažnejšie dopravné nehody či ich počet vzrastie oproti iným obdobiam roku. Takým bol aj uplynulý, prvý prázdninový víkend, kedy len záchranári z Falck Záchranná, a.s. zasahovali pri viac ako 40 nehodách. Ide o výrazný nárast oproti minulému roku, kedy záchranári zasahovali pri 27 nehodách. Rovnako pri 27 nehodách pomáhali zraneným aj predposledný júnový víkend.

 

 

 

Zatočte s alergiou. Vďaka alergénovej imunoterapii budete mať pokoj od liekov aj na niekoľko rokov.

22. 6. 2017, 15:31 | Ak aj vám dáva riadne zabrať plná peľová sezóna, zvážte, čo s tým v najbližšom období urobíte. V podstate máte ako alergik na výber z dvoch možností – brať antihistaminiká a lokálne prípravky alebo sa nastaviť na alergénovú imunoterapiu. Zdravý životný štýl, menej stresu a pohyb pomáhajú pri potláčaní prejavov alergie, niekedy to však nestačí. Je však liečba formou alergénovej imunoterapie určená pre každého?

 

 

 

V máji najviac zásahov v Trnave, zvýšil sa aj počet úrazov

19. 6. 2017, 14:38 | V máji absolvovali záchranári Falck Záchrannej 15 333 výjazdov, čo je o vyše 500 viac ako v predchádzajúcom mesiaci.

 

 

 

Päť krokov bezpečnej grilovacej sezóny

12. 6. 2017, 12:06 | Grilovaniu holduje stále viac Slovákov. No prv než zapálite oheň a položíte na rošt prvý tohtoročný steak, mali by ste v prvom rade myslieť na bezpečnosť. Spoločnosť Falck Fire Services pripravila pre vás niekoľko rád, ako predísť požiaru pri grilovaní a ako ho hasiť.

 

 

 

Slnečné okuliare by mali nosiť aj deti do troch rokov

31. 5. 2017, 09:26 | Mali by aj malé deti nosiť slnečné okuliare? Túto otázku si kladú rodičia pomerne často a hlavne teraz, keď slnko začína byť poriadne ostré. Zároveň si treba uvedomiť, že deti trávia vonku podstatne viac času ako dospelí a tak absorbujú väčšie množstvo UV žiarenia než oči dospelých.

 

 

 

Prežite školský výlet bez úrazu

24. 5. 2017, 14:40 | Podvrtnutý členok, odreniny, úpal či bodnutie hmyzom. To je len malá časť úrazov, ktoré číhajú na našich najmenších. Aby sa školské výlety a šantenie detí zaobišli bez vážnejších následkov, Falck Záchranná pripravila pre vás rady, ako takéto úrazy ošetriť a predchádzať im.

 

 

 

Najviac zásahov bolo v Trnave a Žiline

12. 5. 2017, 14:01 | Viac ako 14 800 výjazdov k pacientom absolvovali posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. v mesiaci apríl. Tak ako v marci, aj teraz bola najkritickejšou devätnásta hodina a ľudí najviac potrápil vysoký krvný tlak.

 

 

 

Záchranári Falck-u si opäť zmerajú sily

Interná súťaž Falck Rescue opäť preverí zručnosti a vedomosti zdravotníckych záchranárov vo Falck Záchranná. Ako prvé mali možnosť zmerať si sily posádky z regiónu Liptov.

 

 

 

Seminár EuSEM vyvrcholil hromadným nešťastím

5. 5. 2017, 15:32 | Vo výcvikovom stredisku Lešť došlo k hromadnému nešťastiu s desiatkami zranených. Pod dohľadom záchranárov spoločnosti Falck Záchranná a.s. na mieste zasahovali mladí lekári urgentnej medicíny z celého sveta. V rámci odborného podujatia EuSEM Refresher Course si mohli priamo v praxi otestovať svoje vedomosti a zručnosti v oblasti medicíny katastrof.

 

 

 

Strana výpisu

... 8 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo