Dostatočná regenerácia medzi behmi je nielen zaslúžená, ale aj nevyhnutná

13. 4. 2017, 14:20 | Odbehnúť 10 km beh alebo polmaratón je pre bežného človeka výkon hodný uznania. Pre pravidelných bežcov sú to rutinné udalosti, ktorých v bežeckej sezóne absolvujú na desiatky. Tréningová fáza však začína už dlho pred sezónou samotnou. Nepozostáva len z nabehaných kilometrov, ale aj vhodnej stravy a primeranej regenerácie. Aby bol beh efektívny, zdraviu prospešný a prinášal športovcovi radosť, musia byť správne nakombinované všetky tieto zložky.

 

 

 

Voňavka v oku či podvrtnutý členok. Úrazy, ktoré môžu ženám pokaziť Veľkonočný pondelok

7. 4. 2017, 14:54 | Najväčší kresťanský sviatok a oslava príchodu jari okrem šibania, oblievania a rozdávania kraslíc narobí veľké starosti aj záchranárom. Vlani počas Veľkonočného pondelka mali posádky Falck Záchranná až 552 výjazdov. Najčastejšie vyrážali k pacientom v čase od 16:00 do 17:00 h a od 19:00 do 20:00 h. Ošetrovali hlavne zranenia, ktoré boli vo veľkej miere spôsobené aj nadmernou konzumáciou alkoholu. Spoločnosť Falck Záchranná preto pripravila rady, ako si s tými najčastejšími veľkonočnými problémami poradiť a predchádzať im.

 

 

 

Testovať na peľovú alergiu sa dá aj v sezóne. Krvnými testami.

6. 4. 2017, 13:10 | Kýchanie, slzenie, zapchaté dutiny. Takéto príznaky sa s rozbehom peľovej sezóny objavujú u ľudí stále častejšie. Len veľmi málo z nich však vyhľadá alergiológa. Často v domnienke, že musia čakať s testovaním až na skončenie peľovej sezóny. To je ale mýtus.

 

 

 

Ako sa vyhnúť sanitke v zápche?

31. 3. 2017, 10:10 | Od zajtra čakajú vodičov na diaľnici D1 veľké obmedzenia. Z dôvodu rekonštrukcie vozovky pri budovanej križovatky Blatné, bude doprava presmerovaná do dvoch pruhov. Premávku môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Záchranný zdravotný systém volá po zmenách

30. 3. 2017, 16:05 | Pohľad do zákulisia záchranného zdravotného systému na Slovensku. Presne to čitateľom ponúkne nová kniha kolektívu autorov spoločnosti Falck a univerzitných pedagógov Návrh zmien v koncepcii ZZS a DZS – Moderný a efektívny systém pre rok 2020. Na Kongrese urgentnej medicíny vo Vyhniach ju pokrstil prezident Slovenského Červeného kríža a špecialista na urgentnú medicínu - docent Viliam Dobiáš.

 

 

 

Zlaté záchranárske kríže pre Falck

28. 3. 2017, 18:05 | Až dve ocenenia zo súťaže Zlatý záchranársky kríž za rok 2016 si odniesli záchranári Falck. Rozhodla o tom odborná porota zložená z predstaviteľov všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému, ktorá každoročne oceňuje výnimočné činy profesionálnych záchranárov i laikov.

 

 

 

Novou riaditeľkou odboru ľudských zdrojov v skupine Falck je Kamila Kudličková

23. 3. 2017, 08:20 | Novou riaditeľkou odboru ľudských zdrojov v skupine Falck na Slovensku je od 15. marca 2017 Kamila Kudličková. Do skupiny prichádza zo Slovenskej sporiteľne. Bohaté manažérske skúsenosti získala počas pôsobenia na slovenskom i českom trhu. Na novej pozícii bude zodpovedná nielen za Slovensko, ale aj Českú republiku a Rumunsko.

 

 

 

Najkritickejšia bola deviata hodina

21. 3. 2017, 14:41 | Posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. v mesiaci február absolvovali vyše 14 tisíc výjazdov k pacientom. Najviac zásahov mali záchranári medzi deviatou a desiatou hodinou ráno. Najčastejšie museli zasahovať pri úrazoch.

 

 

 

Testovanie detí do 3 rokov nie je science fiction

16. 3. 2017, 08:50 | Na Slovensku trpí približne 3 až 6 % detí nejakou formou potravinovej alergie. Prípadov každoročne pribúda a príznaky sa objavujú stále častejšie u dojčiat a batoliat. Len veľmi málo rodičov však s príznakmi alergie vyhľadá pomoc špecialistu napriek tomu, že už v tomto veku je možné alergiu spoľahlivo diagnostikovať.

 

 

 

Novinky o Falck n. o. nájdete na našej stránke www.pomahatneboli.sk

15. 3. 2017, 15:40 | Aktivít v rámci našej neziskovej organizácie stále pribúda. Tak ako aj po minulé roky, budeme navštevovať materské a základné školy a stretávať sa s deťmi. Prečo?

 

 

 

Strana výpisu

... 9 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo