Vyše sto ľudí zahynulo pri zrážke dvoch vlakov

4. 5. 2017, 19:00 | V Banskej Bystrici pokračuje medzinárodný seminár EuSEM Refresher Course. Témou dnešného dňa je zásah pri hromadnom nešťastí, kde si mladí lekári urgentnej medicíny priamo v praxi testujú svoje vedomosti a zručnosti. Školia ich záchranári spoločnosti Falck Záchranná a.s.

 

 

 

EuSEM Refresher Course prvýkrát na Slovensku

2. 5. 2017, 13:59 | V Banskej Bystrici sa v dňoch 3. až 6. mája 2017 uskutoční medzinárodný seminár urgentnej medicíny EuSEM Refresher Course. Koná sa pod záštitou Európskej spoločnosti urgentnej medicíny (EuSEM) a spoločnosti Falck Záchranná a.s. Jedinečné podujatie bude na Slovensku prvýkrát.

 

 

 

Najviac ošetrených bolo vo štvrtok

20. 4. 2017, 09:00 | V marci vyrážali posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. k pacientom viac ako 15 tisíc krát. Najkritickejšie boli štvrtky, kedy ošetrili najviac ľudí. Slováci si najčastejšie sťažovali na problémy s vysokým krvným tlakom.

 

 

 

Vyše 500 výjazdov počas Veľkonočného pondelka

19. 4. 2017, 08:50 | Posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. mali počas Veľkonočného pondelka plné ruky práce. Absolvovali vyše 500 výjazdov. Najkritickejšou bola devätnásta hodina.

 

 

 

Dostatočná regenerácia medzi behmi je nielen zaslúžená, ale aj nevyhnutná

13. 4. 2017, 14:20 | Odbehnúť 10 km beh alebo polmaratón je pre bežného človeka výkon hodný uznania. Pre pravidelných bežcov sú to rutinné udalosti, ktorých v bežeckej sezóne absolvujú na desiatky. Tréningová fáza však začína už dlho pred sezónou samotnou. Nepozostáva len z nabehaných kilometrov, ale aj vhodnej stravy a primeranej regenerácie. Aby bol beh efektívny, zdraviu prospešný a prinášal športovcovi radosť, musia byť správne nakombinované všetky tieto zložky.

 

 

 

Voňavka v oku či podvrtnutý členok. Úrazy, ktoré môžu ženám pokaziť Veľkonočný pondelok

7. 4. 2017, 14:54 | Najväčší kresťanský sviatok a oslava príchodu jari okrem šibania, oblievania a rozdávania kraslíc narobí veľké starosti aj záchranárom. Vlani počas Veľkonočného pondelka mali posádky Falck Záchranná až 552 výjazdov. Najčastejšie vyrážali k pacientom v čase od 16:00 do 17:00 h a od 19:00 do 20:00 h. Ošetrovali hlavne zranenia, ktoré boli vo veľkej miere spôsobené aj nadmernou konzumáciou alkoholu. Spoločnosť Falck Záchranná preto pripravila rady, ako si s tými najčastejšími veľkonočnými problémami poradiť a predchádzať im.

 

 

 

Testovať na peľovú alergiu sa dá aj v sezóne. Krvnými testami.

6. 4. 2017, 13:10 | Kýchanie, slzenie, zapchaté dutiny. Takéto príznaky sa s rozbehom peľovej sezóny objavujú u ľudí stále častejšie. Len veľmi málo z nich však vyhľadá alergiológa. Často v domnienke, že musia čakať s testovaním až na skončenie peľovej sezóny. To je ale mýtus.

 

 

 

Ako sa vyhnúť sanitke v zápche?

31. 3. 2017, 10:10 | Od zajtra čakajú vodičov na diaľnici D1 veľké obmedzenia. Z dôvodu rekonštrukcie vozovky pri budovanej križovatky Blatné, bude doprava presmerovaná do dvoch pruhov. Premávku môže ešte viac skomplikovať dopravná nehoda. Viete, ako správne uvoľniť cestu, keď uvidíte v spätnom zrkadle sanitku či hasičov?

 

 

 

Záchranný zdravotný systém volá po zmenách

30. 3. 2017, 16:05 | Pohľad do zákulisia záchranného zdravotného systému na Slovensku. Presne to čitateľom ponúkne nová kniha kolektívu autorov spoločnosti Falck a univerzitných pedagógov Návrh zmien v koncepcii ZZS a DZS – Moderný a efektívny systém pre rok 2020. Na Kongrese urgentnej medicíny vo Vyhniach ju pokrstil prezident Slovenského Červeného kríža a špecialista na urgentnú medicínu - docent Viliam Dobiáš.

 

 

 

Zlaté záchranárske kríže pre Falck

28. 3. 2017, 18:05 | Až dve ocenenia zo súťaže Zlatý záchranársky kríž za rok 2016 si odniesli záchranári Falck. Rozhodla o tom odborná porota zložená z predstaviteľov všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému, ktorá každoročne oceňuje výnimočné činy profesionálnych záchranárov i laikov.

 

 

 

Strana výpisu

... 9 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo