Najviac zásahov bolo v Trnave a Žiline

12. 5. 2017, 14:01 | Viac ako 14 800 výjazdov k pacientom absolvovali posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. v mesiaci apríl. Tak ako v marci, aj teraz bola najkritickejšou devätnásta hodina a ľudí najviac potrápil vysoký krvný tlak.

 

 

 

Záchranári Falck-u si opäť zmerajú sily

Interná súťaž Falck Rescue opäť preverí zručnosti a vedomosti zdravotníckych záchranárov vo Falck Záchranná. Ako prvé mali možnosť zmerať si sily posádky z regiónu Liptov.

 

 

 

Seminár EuSEM vyvrcholil hromadným nešťastím

5. 5. 2017, 15:32 | Vo výcvikovom stredisku Lešť došlo k hromadnému nešťastiu s desiatkami zranených. Pod dohľadom záchranárov spoločnosti Falck Záchranná a.s. na mieste zasahovali mladí lekári urgentnej medicíny z celého sveta. V rámci odborného podujatia EuSEM Refresher Course si mohli priamo v praxi otestovať svoje vedomosti a zručnosti v oblasti medicíny katastrof.

 

 

 

Vyše sto ľudí zahynulo pri zrážke dvoch vlakov

4. 5. 2017, 19:00 | V Banskej Bystrici pokračuje medzinárodný seminár EuSEM Refresher Course. Témou dnešného dňa je zásah pri hromadnom nešťastí, kde si mladí lekári urgentnej medicíny priamo v praxi testujú svoje vedomosti a zručnosti. Školia ich záchranári spoločnosti Falck Záchranná a.s.

 

 

 

EuSEM Refresher Course prvýkrát na Slovensku

2. 5. 2017, 13:59 | V Banskej Bystrici sa v dňoch 3. až 6. mája 2017 uskutoční medzinárodný seminár urgentnej medicíny EuSEM Refresher Course. Koná sa pod záštitou Európskej spoločnosti urgentnej medicíny (EuSEM) a spoločnosti Falck Záchranná a.s. Jedinečné podujatie bude na Slovensku prvýkrát.

 

 

 

Najviac ošetrených bolo vo štvrtok

20. 4. 2017, 09:00 | V marci vyrážali posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. k pacientom viac ako 15 tisíc krát. Najkritickejšie boli štvrtky, kedy ošetrili najviac ľudí. Slováci si najčastejšie sťažovali na problémy s vysokým krvným tlakom.

 

 

 

Vyše 500 výjazdov počas Veľkonočného pondelka

19. 4. 2017, 08:50 | Posádky spoločnosti Falck Záchranná a.s. mali počas Veľkonočného pondelka plné ruky práce. Absolvovali vyše 500 výjazdov. Najkritickejšou bola devätnásta hodina.

 

 

 

Dostatočná regenerácia medzi behmi je nielen zaslúžená, ale aj nevyhnutná

13. 4. 2017, 14:20 | Odbehnúť 10 km beh alebo polmaratón je pre bežného človeka výkon hodný uznania. Pre pravidelných bežcov sú to rutinné udalosti, ktorých v bežeckej sezóne absolvujú na desiatky. Tréningová fáza však začína už dlho pred sezónou samotnou. Nepozostáva len z nabehaných kilometrov, ale aj vhodnej stravy a primeranej regenerácie. Aby bol beh efektívny, zdraviu prospešný a prinášal športovcovi radosť, musia byť správne nakombinované všetky tieto zložky.

 

 

 

Voňavka v oku či podvrtnutý členok. Úrazy, ktoré môžu ženám pokaziť Veľkonočný pondelok

7. 4. 2017, 14:54 | Najväčší kresťanský sviatok a oslava príchodu jari okrem šibania, oblievania a rozdávania kraslíc narobí veľké starosti aj záchranárom. Vlani počas Veľkonočného pondelka mali posádky Falck Záchranná až 552 výjazdov. Najčastejšie vyrážali k pacientom v čase od 16:00 do 17:00 h a od 19:00 do 20:00 h. Ošetrovali hlavne zranenia, ktoré boli vo veľkej miere spôsobené aj nadmernou konzumáciou alkoholu. Spoločnosť Falck Záchranná preto pripravila rady, ako si s tými najčastejšími veľkonočnými problémami poradiť a predchádzať im.

 

 

 

Testovať na peľovú alergiu sa dá aj v sezóne. Krvnými testami.

6. 4. 2017, 13:10 | Kýchanie, slzenie, zapchaté dutiny. Takéto príznaky sa s rozbehom peľovej sezóny objavujú u ľudí stále častejšie. Len veľmi málo z nich však vyhľadá alergiológa. Často v domnienke, že musia čakať s testovaním až na skončenie peľovej sezóny. To je ale mýtus.

 

 

 

Strana výpisu

... 9 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo