Agresivita pacientov je problém, je za ňou hlavne alkohol

15. 3. 2017, 07:43 | Záchranári sa čoraz viac stretávajú s agresívnymi psychiatrickými pacientmi. Za agresiou je hlavne intoxikácia alkoholom. Odborníci sa problematikou zaoberali na medicínskom seminári Falck Záchrannej v Martine.

 

 

 

Rekordný počet výjazdov od roku 2006

1. 3. 2017, 12:20 | Vyše 180 000 výjazdov k pacientom a viac ako 7,29 milióna najazdených kilometrov. Tieto čísla jasne hovoria o vyťaženosti záchranárov spoločnosti Falck Záchranná v minulom roku. Najčastejšie museli posádky zasahovať pri úrazoch.

 

 

 

Peter Lakomý pre auto magazín: Každá pomoc je lepšia než žiadna

21. 2. 2017, 12:30 | Ako sa zachovať pri dopravnej nehode? Kde amatéri záchranári najčastejšie zlyhávajú? Na tieto i mnohé ďalšie otázky hľadal odpovede časopis Auto magazín spolu s našim kolegom Petrom Lakomým.

 

 

 

Kurzy prvej pomoci sú stále v kurze

14. 2. 2017, 08:14 | Záchrana života nie je ľahostajná stále väčšej časti verejnosti. Potvrdzuje to aj uplynulý rok v spoločnosti Falck Academy, ktorá sa zameriava na vzdelávanie v oblasti prvej pomoci. V porovnaní s rokom 2015 absolvovalo kurzy o 11 % viac ľudí.

 

 

 

Prvá pomoc pri úrazoch na lyžiarskom svahu

8. 2. 2017, 08:32 | Jarné prázdniny už klopú na dvere a opäť prichádza čas lyžovačiek. Dávajte si však pozor, toto obdobie je totiž spojené aj so zvýšeným počtom úrazov. Vlani počas prázdnin záchranári Falck ošetrili 1 575 ľudí, z toho 223 detí. Najčastejšie to boli úrazy hlavy. Dôležité je preto vedieť, ako sa v prípade úrazu v teréne zachovať. Pri nehode čo najrýchlejšie volajte horskú záchrannú službu na čísle 112 a opíšte jej miesto a rozsah zranení.

 

 

 

Veľká pocta pre záchranárov Falck

3. 2. 2017, 16:13 | Trom záchranárom skupiny Falck sa dnes dostalo veľkej pocty. Boli uvedení do Galérie cti záchranárov počas VI. konferencie IZS v Poprade – Rescue Day.

 

 

 

Záchranár Vladimír Hosa - Hosť Rádia Regina - Košice

31. 1. 2017, 08:52 | Záchranár Vladimír Hosa o rizikách zimných športov a správaní sa na svahu. Na vlnách Rádia Regina.

 

 

 

Dobrá rada do mrazivého počasia

5. 1. 2017, 10:28 | Slovensko v najbližších dňoch zasiahne studená vlna s teplotami hlboko pod bodom mrazu. Úmerne k tomu sa zvýši aj nebezpečenstvo vzniku úrazov, napríklad pošmyknutie sa na zľadovatenom chodníku. Ako im predchádzať a čo ďalšie hrozí v takomto mrazivom počasí nášmu organizmu?

 

 

 

Vyše 250 výjazdov počas koncoročných osláv

Záchranári Falck Záchranná mali počas osláv Silvestra a Nového roka plné ruky práce. Absolvovali vyše 250 výjazdov. Tak, ako po iné roky, aj teraz boli najčastejším dôvodom úrazy, a to najmä hlavy.

 

 

 

Zmeny vo vedení skupiny Falck na Slovensku

2. 1. 2017, 09:11 | Novou riaditeľkou Odboru Marketing & PR skupiny Falck na Slovensku je od 1. januára 2017 Jana Galera Matúšová. Zodpovedá za všetky marketingové a PR aktivity značky Falck na Slovensku, v Česku i Rumunsku. „Pracovať pre nadnárodnú značku s vyše 110 ročnou tradíciou je pre mňa veľkou výzvou. Prostredníctvom marketingových a PR aktivít sa spolu s mojim tímom budeme ďalej snažiť podporiť povedomie o značke Falck nielen ako záchranky, ale predstaviť aj ostatné naše činnosti ako je napríklad sieť polikliník a rehabilitačných centier, pracovnú zdravotnú službu, priemyselnú ochranu podnikov či kurzy prvej pomoci,“ hovorí Jana Galera Matúšová.

 

 

 

Strana výpisu

... 10 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo