Prvá pomoc pri úrazoch na lyžiarskom svahu

8. 2. 2017, 08:32 | Jarné prázdniny už klopú na dvere a opäť prichádza čas lyžovačiek. Dávajte si však pozor, toto obdobie je totiž spojené aj so zvýšeným počtom úrazov. Vlani počas prázdnin záchranári Falck ošetrili 1 575 ľudí, z toho 223 detí. Najčastejšie to boli úrazy hlavy. Dôležité je preto vedieť, ako sa v prípade úrazu v teréne zachovať. Pri nehode čo najrýchlejšie volajte horskú záchrannú službu na čísle 112 a opíšte jej miesto a rozsah zranení.

 

 

 

Veľká pocta pre záchranárov Falck

3. 2. 2017, 16:13 | Trom záchranárom skupiny Falck sa dnes dostalo veľkej pocty. Boli uvedení do Galérie cti záchranárov počas VI. konferencie IZS v Poprade – Rescue Day.

 

 

 

Záchranár Vladimír Hosa - Hosť Rádia Regina - Košice

31. 1. 2017, 08:52 | Záchranár Vladimír Hosa o rizikách zimných športov a správaní sa na svahu. Na vlnách Rádia Regina.

 

 

 

Dobrá rada do mrazivého počasia

5. 1. 2017, 10:28 | Slovensko v najbližších dňoch zasiahne studená vlna s teplotami hlboko pod bodom mrazu. Úmerne k tomu sa zvýši aj nebezpečenstvo vzniku úrazov, napríklad pošmyknutie sa na zľadovatenom chodníku. Ako im predchádzať a čo ďalšie hrozí v takomto mrazivom počasí nášmu organizmu?

 

 

 

Vyše 250 výjazdov počas koncoročných osláv

Záchranári Falck Záchranná mali počas osláv Silvestra a Nového roka plné ruky práce. Absolvovali vyše 250 výjazdov. Tak, ako po iné roky, aj teraz boli najčastejším dôvodom úrazy, a to najmä hlavy.

 

 

 

Zmeny vo vedení skupiny Falck na Slovensku

2. 1. 2017, 09:11 | Novou riaditeľkou Odboru Marketing & PR skupiny Falck na Slovensku je od 1. januára 2017 Jana Galera Matúšová. Zodpovedá za všetky marketingové a PR aktivity značky Falck na Slovensku, v Česku i Rumunsku. „Pracovať pre nadnárodnú značku s vyše 110 ročnou tradíciou je pre mňa veľkou výzvou. Prostredníctvom marketingových a PR aktivít sa spolu s mojim tímom budeme ďalej snažiť podporiť povedomie o značke Falck nielen ako záchranky, ale predstaviť aj ostatné naše činnosti ako je napríklad sieť polikliník a rehabilitačných centier, pracovnú zdravotnú službu, priemyselnú ochranu podnikov či kurzy prvej pomoci,“ hovorí Jana Galera Matúšová.

 

 

 

Nestačí byť najväčší, sme aj lídri

Ako sú vybavené sanitky spoločnosti Falck, ktoré denne zachraňujú životy? Ako Falck začínal na Slovensku?
V otvorenom rozhovore hovorí Ivo Krpelan - regionálny riaditeľ spoločnosti Falck pre strednú a východnú Európu.

 

 

 

S pyrotechnikou nemusí byť len zábava

Neodmysliteľnou súčasťou osláv Silvestra a Nového roka je zábavná pyrotechnika. Jej nesprávne používanie však môže mať devastačné účinky, hlavne pre našich najmenších. Preto pamätajte, že pyrotechnika deťom do rúk nepatrí a dospelí nech ju používajú s rozumom. Spoločnosť Falck Záchranná pre Vás pripravila prehľad najčastejších zranení spôsobených zábavnou pyrotechnikou a ich ošetrenia.

 

 

 

Záchranársky manuál – nedajte si pokaziť sviatky

Vianočné sviatky sú za dverami a i keď to tak nevyzerá, číha na Vás a Vaše ratolesti mnoho nebezpečenstiev. Ktoré to sú a ako ich zvládnuť? Spoločnosť Falck Záchranná pre Vás pripravila manuál tých najčastejších. Dozviete sa, čo robiť keď vás postihnú, prípadne ako im predchádzať. Ušetríte si tak zbytočné starosti, či návštevu lekára.

 

 

 

Medaila cti Sophusa Falcka prvýkrát na Slovensku

Medaila cti Sophusa Falcka, pomenovaná po zakladateľovi spoločnosti, je najvyšším interným ocenením v skupine Falck, ktoré sa udeľuje od roku 1957 za výnimočné činy. Po prvý raz v histórii ju dostal Slovák, zdravotnícky záchranár Miroslav Humaj, ktorý pracuje vo Falck Záchranná a.s.

 

 

 

Strana výpisu

... 10 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo