Sanitka zo Slovenska bude pomáhať pacientom v Bitole

Sanitné vozidlo zo Slovenska, ktoré zabezpečila Falck Záchranná a.s., bude vďaka programu SlovakAid pomáhať pacientom Domu zdravia v macedónskom Bitole. Jeho riaditeľovi Blagojovi Radevskému ju v piatok, 7. októbra odovzdal veľvyslanec SR v Macedónsku Martin Bezák.

 

 

 

Pacientom po celom Slovensku pomáha 20 sanitiek novej generácie

Falck Záchranná a.s., ktorá je najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby na Slovensku, obmenila svoj vozový park o 20 nových sanitiek.

 

 

 

Beh od Tatier k Dunaju pod záštitou Falck n.o.

24. 8. 2016, 08:22 | Stále väčšej priazni sa teší štafetový beh Od Tatier k Dunaju. V poradí štvrtý ročník sa uskutočnil 20.-21.8.2016. Ako napovedá jeho samotný názov, ide o unikátne bežecké podujatie so začiatkom v Demänovskej doline a po zdolaní „skromných“ 345 km s cieľom na Tyršovom nábreží v Bratislave. Cesta do cieľa nie je vôbec jednoduchá – okrem samotnej dĺžky trate dá účastníkom zabrať aj celkové prevýšenie takmer 4 000 metrov a nekonečný asfalt pod nohami. V čom je však čaro týchto pretekov? Je to súťaž tímov, nie jednotlivcov. Na zvládnutie trate s 36-timi úsekmi si rozdelia sily 6- ti, 9-ti až 12-ti členovia jednotlivých tímov. Po prvýkrát sa tohto podujatia zúčastnil aj tím Falck-u v tričkách Falck n.o. na čele s Petrom Zachvejom.

 

 

 

Falck n.o. zaujalo aj dvojmesačník Bedeker zdravia

16. 8. 2016, 07:34 | Ešte v roku 2011 vznikla Falck nezisková organizácia (Falck n. o.) so zámerom vzdelávať a zároveň pripravovať projekty, vďaka ktorým sa deti naučia poznať hodnotu života, ako aj spôsoby jeho záchrany. Deje sa tak za podpory skúsených inštruktorov – záchranárov zo spoločností Falck Záchranná, a.s. a Falck Academy s.r.o. Po niekoľkoročnej spätnej väzbe od inštruktorov – záchranárov, ktorí vo svojom voľnom čase navštevovali školy a pripravili pre deti kurzy prvej pomoci bolo jednoznačné, aké bude smerovanie neziskovej organizácie.

 

 

 

"Pomáhať nebolí, nebolieť pomáha" má svojich prvých majiteľov

22. 7. 2016, 07:23 | Veľmi sa tešíme, že prví, ktorí dostali knihu Pomáhať nebolí, nebolieť pomáha aj s hudobným CD sú deti „falkáčov“.

 

 

 

Prvú pomoc ovládajú vďaka Falck-u aj mladí farmaceuti

21. 6. 2016, 12:05 | Študenti farmácie si už po druhý krát mohli vyskúšať teoretické vedomosti z predmetu Prvá pomoc aj počas praktického nácviku. V priestoroch Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave ich trénovala skupina inštruktorov Falck Academy. Ide o pokračovanie spolupráce spoločnosti Falck s vedením fakulty, ktorá začala minulý rok.

 

 

 

Poznáme víťazov Supertriedy

20. 6. 2016, 12:33 | Vo štvrtok, 16. 6. 2016 sme v Šamoríne zavŕšili našu celoročnú spoluprácu so Supertriedou. Na celoslovenskom finále si zmeralo sily celkovo 22 tried zo základných škôl a jedna stredná škola. Porota mala naozaj ťažkú úlohu, z predstavení bolo cítiť niekoľko mesačnú profesionálnu prácu pedagógov a svedomitú prípravu detí. V tomto roku si mohli školy vyberať z dvoch tém – Prvá pomoc a Slovensko vedie Európu. Väčšina tried sa rozhodla pre tú zložitejšiu cestu a spracovali tému prvej pomoci.

 

 

 

Záchranári krstili medom prvú detskú knihu o prvej pomoci

17. 6. 2016, 14:50 | V Šamoríne sa včera uskutočnilo celoslovenské finále projektu Supertrieda zameraného na zlepšovanie vzťahov v detskom kolektíve a podporu umeleckého cítenia detí. Spolu s Falck neziskovou organizáciou (ďalej Falck n.o.), odborným garantom témy prvej pomoci v školskom roku 2015/2016, vznikla jedinečná detská kniha a hudobné CD zamerané na prvú pomoc. Tie boli včera oficiálne pokrstené počas vyhodnotenia súťaže za prítomnosti detí a zástupcov Falck n.o. a o.z. Supertrieda.

 

 

 

Falck má prestížne ocenenie Superbrands

14. 6. 2016, 15:05 | Spoločnosť Falck získala ocenenie Slovak Business Superbrands 2016, ktoré každoročne udeľuje odborná skupina Brand Council. Tvoria ju profesionáli z oblasti biznisu, komunikácie, marketingu a médií.

 

 

 

Detskú výstavu, ktorá vznikla s podporou Falck, videlo 10 tisíc návštevníkov

2. 6. 2016, 13:31 | Interaktívnu výstavu pod názvom Hrdinovia všedného dňa, v Detskom múzeu SNM v Bratislave, od jej otvorenia vo februári navštívilo doteraz už 10 tisíc návštevníkov.

 

 

 

Strana výpisu

... 10 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo