Nestačí byť najväčší, sme aj lídri

Ako sú vybavené sanitky spoločnosti Falck, ktoré denne zachraňujú životy? Ako Falck začínal na Slovensku?
V otvorenom rozhovore hovorí Ivo Krpelan - regionálny riaditeľ spoločnosti Falck pre strednú a východnú Európu.

 

 

 

S pyrotechnikou nemusí byť len zábava

Neodmysliteľnou súčasťou osláv Silvestra a Nového roka je zábavná pyrotechnika. Jej nesprávne používanie však môže mať devastačné účinky, hlavne pre našich najmenších. Preto pamätajte, že pyrotechnika deťom do rúk nepatrí a dospelí nech ju používajú s rozumom. Spoločnosť Falck Záchranná pre Vás pripravila prehľad najčastejších zranení spôsobených zábavnou pyrotechnikou a ich ošetrenia.

 

 

 

Záchranársky manuál – nedajte si pokaziť sviatky

Vianočné sviatky sú za dverami a i keď to tak nevyzerá, číha na Vás a Vaše ratolesti mnoho nebezpečenstiev. Ktoré to sú a ako ich zvládnuť? Spoločnosť Falck Záchranná pre Vás pripravila manuál tých najčastejších. Dozviete sa, čo robiť keď vás postihnú, prípadne ako im predchádzať. Ušetríte si tak zbytočné starosti, či návštevu lekára.

 

 

 

Medaila cti Sophusa Falcka prvýkrát na Slovensku

Medaila cti Sophusa Falcka, pomenovaná po zakladateľovi spoločnosti, je najvyšším interným ocenením v skupine Falck, ktoré sa udeľuje od roku 1957 za výnimočné činy. Po prvý raz v histórii ju dostal Slovák, zdravotnícky záchranár Miroslav Humaj, ktorý pracuje vo Falck Záchranná a.s.

 

 

 

Zlato zo Záchrany 2016 si odniesla posádka RLP z českých Boskovíc

Bratislava 17. októbra – Posádka Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) z českých Boskovíc zvíťazila v súťaži zdravotníckych záchranárov Záchrana 2016, ktorej jubilejný 25. ročník sa konal v Humennom. Emil Kykloš, Petr Chlup a Jan Antonín Barbořík získali zlato v konkurencii posádok zo Slovenska a z Českej republiky. V kategórii posádok Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) vyhrala Košická záchranka - Michal Bojnický a Jozef Černiga.

 

 

 

Sanitka zo Slovenska bude pomáhať pacientom v Bitole

Sanitné vozidlo zo Slovenska, ktoré zabezpečila Falck Záchranná a.s., bude vďaka programu SlovakAid pomáhať pacientom Domu zdravia v macedónskom Bitole. Jeho riaditeľovi Blagojovi Radevskému ju v piatok, 7. októbra odovzdal veľvyslanec SR v Macedónsku Martin Bezák.

 

 

 

Pacientom po celom Slovensku pomáha 20 sanitiek novej generácie

Falck Záchranná a.s., ktorá je najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby na Slovensku, obmenila svoj vozový park o 20 nových sanitiek.

 

 

 

Beh od Tatier k Dunaju pod záštitou Falck n.o.

24. 8. 2016, 08:22 | Stále väčšej priazni sa teší štafetový beh Od Tatier k Dunaju. V poradí štvrtý ročník sa uskutočnil 20.-21.8.2016. Ako napovedá jeho samotný názov, ide o unikátne bežecké podujatie so začiatkom v Demänovskej doline a po zdolaní „skromných“ 345 km s cieľom na Tyršovom nábreží v Bratislave. Cesta do cieľa nie je vôbec jednoduchá – okrem samotnej dĺžky trate dá účastníkom zabrať aj celkové prevýšenie takmer 4 000 metrov a nekonečný asfalt pod nohami. V čom je však čaro týchto pretekov? Je to súťaž tímov, nie jednotlivcov. Na zvládnutie trate s 36-timi úsekmi si rozdelia sily 6- ti, 9-ti až 12-ti členovia jednotlivých tímov. Po prvýkrát sa tohto podujatia zúčastnil aj tím Falck-u v tričkách Falck n.o. na čele s Petrom Zachvejom.

 

 

 

Falck n.o. zaujalo aj dvojmesačník Bedeker zdravia

16. 8. 2016, 07:34 | Ešte v roku 2011 vznikla Falck nezisková organizácia (Falck n. o.) so zámerom vzdelávať a zároveň pripravovať projekty, vďaka ktorým sa deti naučia poznať hodnotu života, ako aj spôsoby jeho záchrany. Deje sa tak za podpory skúsených inštruktorov – záchranárov zo spoločností Falck Záchranná, a.s. a Falck Academy s.r.o. Po niekoľkoročnej spätnej väzbe od inštruktorov – záchranárov, ktorí vo svojom voľnom čase navštevovali školy a pripravili pre deti kurzy prvej pomoci bolo jednoznačné, aké bude smerovanie neziskovej organizácie.

 

 

 

"Pomáhať nebolí, nebolieť pomáha" má svojich prvých majiteľov

22. 7. 2016, 07:23 | Veľmi sa tešíme, že prví, ktorí dostali knihu Pomáhať nebolí, nebolieť pomáha aj s hudobným CD sú deti „falkáčov“.

 

 

 

Strana výpisu

... 10 ...

 

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo