Záchranná zdravotná služba

Zdravotnícky záchranár v záchrannej zdravotnej službe

Miesto práce: Rajec, Terchova, Žilinský kraj

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Termín nástupu: ASAP

Ponúkaný plat (brutto): Dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

    Zdravotnícky záchranár v rámci neodkladnej zdravotnej starostlivosti v ZZS ako člen posádky ambulancie rýchlej lekárskej pomoci alebo rýchlej zdravotnej pomoci, vykonáva samostatne:
  • - odoberá základnú anamnézu od osoby, ktorá potrebuje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, od jej príbuzných a iných svedkov udalosti,
  • - sleduje, hodnotí a zaznamenáva životné funkcie pomocou primeraných klinických a technických prostriedkov,
  • - vykonáva posudzovanie zdravotného stavu osoby a stanovuje pracovnú diagnózu v rozsahu získaného vzdelania,
  • - zabezpečuje poraneného v polohe s prihliadnutím na povahu zranenia, zabezpečuje priechodné dýchacie cesty a s prihliadnutím na zdravotný stav osoby zaisťuje neodkladnú kardiopulmonálnu resuscitáciu,
  • - vykonáva prvotné ošetrenie všetkých poranení vrátane krvácania,
  • - zaisťuje periférny žilový vstup, podáva fyziologický roztok na udržanie priechodnosti žilového prístupu,
  • - nepretržite sleduje a zabezpečuje uspokojovanie potrieb osoby súvisiacich so zdravím, chorobou a umieraním,
  • - podáva kyslíkovú liečbu inhaláciou,
  • - používa automaticky a poloautomaticky externý defibrilátor,
  • - vykonáva vyčistenie dýchacích ciest,
  • - odoberá biologický materiál v prípade potreby,
  • - odoberá kapilárnu krv na stanovenie hladiny glykémie,
  • - ošetruje drény, periférne cievne katétre, permanentné močové katétre, sondy, kanyly a stómie,
  • - zavádza žalúdočné sondy,
  • - zavádza močový katéter u žien,
  • - odvádza prekotný pôrod,
  • - vykonáva prvé ošetrenie novorodenca,
  • - ošetruje rodičku,
    • pri hromadných nešťastiach do príchodu lekára s príslušnou špecializáciou koná podľa § 2 odst. 1 Vyhl.MZ SR č. 321/05 Z.z., najmä pri
    • a) život zachraňujúcej kardiopulmonálnej resuscitácii , intubácii a riadenom dýchaní, defibrilácii pomocou poloautomatického defibrilátora a podávaní liekov do endotracheálnej kanyly,
    • b) aplikácii všetkých druhov liekov stanoveným spôsobom,
    • c) prekotnom pôrode, ošetrení rodičky a novorodenca po pôrode,
    • d) katetrizácii močového mechúra u detí a mužov,
    • e) malých chirugických zákrokoch,
    • f)podávaní transfúzie a krvných derivátov,
    • g) zavádzaní pažerákovej kompresívnej sondy.
    Ďalej:
  • - vypisuje záznam o poskytnutí pomoci a dokumentáciu o zásahu na predpísanom tlačive,
  • - vedie evidenciu opiátov a aplikuje ich v zmysle platných predpisov.
  • - neustále prehlbuje svoju kvalifikáciu v súlade s právnymi predpismi a vnútornými predpismi o vzdelávaní,
  • - stará sa o prevádzkyschopnosť a hygienu všetkých prístrojov, nástrojov a zariadení vo vozidle RLP alebo RZP, hlási prípadné poruchy, nedostatok liekov a ŠZM, zaobchádza so zvereným majetkom v zmysle dohody o hmotnej zodpovednosti, používa ochranné pracovné prostriedky, pridelený pracovný odev a obuv, dodržuje štandardné pracovné postupy, aktívne navrhuje svojmu nadriadenému prípadné vylepšenia a rešpektuje pokyny nadriadeného.

Zamestnanecké výhody, benefity

  • - zázemie nadnárodnej spoločnosti
  • - zamestnanecké benefity
  • - príjemné pracovné prostredie
  • - možnosť ďalšieho vzdelávania

Informácie o výberovom konaní

V prípade, že Vás táto pracovná ponuka zaujala, zašlite prosím svoj životopis spolu s motivačným listom na e-mail

Súčasne si vyhradzujeme právo kontaktovať výlučne uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za pochopenie.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 2.7.2017

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

  • - stredoškolské s maturitou
  • - nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
  • - vysokoškolské I. stupňa
  • - vysokoškolské II. stupňa
  • - vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore: Zdravotnícke

Pozícia je vhodná pre absolventa

Osobnostné predpoklady a zručnosti: výhodou aspoň 1 rok praxe
ukončené SZŠ odbor ZZ / SZŠ odbor ZZ s PŠŠ (urgent) / ukončené VŠ vzdelanie I. stupňa odbor UZS / II. stupeň Mgr. s PŠŠ (urgent)

Kontaktná osoba: Ing. Andrea Vandliková

Lekár v záchrannej zdravotnej službe

Miesto práce: Žilina, Žilinský kraj

Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť

      Lekár ambulancie ZZS samostatne:
    • - vykonáva prvotné zhodnotenie zdravotného stavu osoby, ktorá potrebuje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti,
    • - odoberá anamnézu, zisťuje a rozpoznáva rizikové faktory, cielene ich vyhodnocuje,
    • - navrhuje a vykonáva najvhodnejšie diagnostické postupy a interpretuje ich výsledky,
    • - vykonáva diferenciálnu diagnostiku, stanovuje hlavné a vedľajšie diagnózy v súlade s anamnézou a fyzikálnym vyšetrením, intervenčnými a ďalšími vyšetreniami,
    • - navrhuje liečebné nefarmakologické a farmakologické výkony,
    • - vykonáva potrebnú liečbu a iné súvisiace činnosti,
    • - riadi súčinnosť medzi viacerými poskytovateľmi neodkladnej zdravotnej starostlivosti.
    • - zaobchádza so zvereným majetkom v zmysle dohody o hmotnej zodpovednosti, dodržuje štandardné pracovné postupy, používa ochranné pracovné prostriedky, pridelený pracovný odev a obuv, navrhuje nadriadenému prípadné vylepšenia v organizácii práce posádky a rešpektuje pokyny nadriadeného

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 5.7.2017

Vzdelanie v odbore: Lekár

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

  • - lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore urgentná medicína alebo v špecializačnom odbore anestéziológia a intenzívna medicína,
  • - lekár s inou špecializáciou, ako je urgentná medicína alebo anestéziológia a intenzívna medicína, ktorý je pripravený konzultovať svoj postup s lekárom so špecializáciou v špecializačnom odbore urgentná medicína alebo so špecializáciou v špecializačnom odbore anestéziológia a intenzívna medicína príslušného poskytovateľa,
  • - lekár, ktorý je najmenej šesť mesiacov zaradený do špecializačného štúdia v špecializačnom odbore urgentná medicína alebo v špecializačnom odbore anestéziológia a intenzívna medicína, alebo má preukázateľnú prax na pracovisku anesteziológie a urgentnej medicíny v rozsahu najmenej 6 mesiacov, ktorý je pripravený konzultovať svoj postup s lekárom so špecializáciou v špecializačnom odbore urgentná medicína alebo so špecializáciou v špecializačnom odbore anestéziológia a intenzívna medicína príslušného poskytovateľa

Prihlásenie k môjmu účtu

Užívateľské meno:

Heslo:

Nová registrácia Zabudnuté heslo